Звезда није могла са играчем мање – Шериф преживио у БГ

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено са Шерифом 1:1 (1:1), у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 03.08.2021 | 23:02

Црвено-бели нису успели да савладају шампиона Молдавије и шансу за пролаз ће тражити у Тираспољу наредне седмице.

Стрелац за Црвену звезду био је Диони у 46. минуту првог полувремена, док је за Шериф гол постигао Кастањеда у 33. минуту из слободног ударца.

Утакмица је сјајно почела. Обе екипе кренуле су офанзивно и отворено.

Родић је у трећем минуту погрешио и додао Траореу лопту у ноге на 20 метара од гола, али срећом по Звезду од тога није било ништа. Након тога, Тил гађа са 25 метара, али лако ту лопту хвата Борјан.

Најопаснија шанса виђена је у 10. минуту, када је Тил центрира после корнера, а Арболеда са петерца гађао главом преко гола.

Црвена звезда: Борјан – Родић, Гобељић, Панков, Драговић – Саного (од 68. Крстичић), Канга, Фалко (од 76. Бен), Иванић, Катаи – Диони (од 56. Крстовић)

Шериф: Атанасиадис – Кристијано, Арболеда, Дуланто, Жулијен (од 75. Констанца) – Коловос, Адо, Тил – Кастањеда (од 75. Бисјак), Јансане, Траоре

Од тада је кренула иницијатива Црвене звезде, која је нападала, али није успела да створи праву прилику.

Фалко је гађао преко гола са ивице казненог, Канга је гађао са скоро пола терена, Диони је лоше захватио лопту у петерцу, Арболеда је срушио Дионија и Звезда је тражила пенал, али од тога ништа није било...

Шериф је успео да се ослободи притиска после 20 минута и био је веома опасан из брзих напада.

После једног таквог, Канга је на 18 метара од гола срушио Коловоса.

Слободан ударац у 33. минуту извео је Кастањеда, искористио Борјаново лоше постављање, гађао поред живог зида доњи десни угао и погодио за вођство екипе из Тираспоља.

Канга је у 41. минуту имао добру шансу, када је гађао под пречку са 20 метара, али је то сјајно одбранио гостујући голман.

Звезда је до изједначења дошла у првом минуту надокнаде.

Лопта се одбила на неколико метара од гола до Лоија Дионија, који смешта лопту у мрежу за 1:1.

На почетку другог полувремена је Фалко има две шансе – прво је гађао слабијом десном ногом са ивице казненог слабо по земљи, а затим и левом са 20 метара преко гола.

И онда у 58. минуту, Црвена звезда остаје са играчем мање.

Канга ноншалантно губи лопту, а затим да би исекао контру руши са леђа Коловоса и добија други жути картон и црвени.

Звезда је морала до краја утакмице са десеторицом.

Нападала је Звезда и са играчем мање.

Иванић и Гобељић су гађали преко гола, било је неколико добрих продора, али ниједне праве стопостотне шансе.

Шериф је чекао шансу из брзих контранапада, ослободио се притиска пред крај утакмице, али голова више до краја није било.

Реванш је на програму 10. августа у Молдавији. Тамо ће пасти одлука ко ће у плеј-оф за пласман у Лигу шампиона.