Италијани послије пенала постали шампиони Европе!

Фудбалери Италије нови су шампиони Европе.

Фудбал 11.07.2021 | 23:58

Азури су до титуле првака Старог континента дошли после победе над Енглеском, а након бољег извођења пенала.

Регуларни део игре окончан је резултатом 1:1, а стрелци су били Шоу у 2. минуту и Бонући у 67. минуту меча.

На лондонском Вемблију, Енглеска је повела у другом минуту голом Лука Шоа, а изједначио је Леонардо Бонучи у 67. минуту. Утакмица је завршена 1:1, резултат се није променио ни после продужетака, па су изводјени једанаестерци.

У првој серији Доменико Берарди је био прецизан за водјство Италије, а изједначио је капитен Енглеске Хари Кејн. Голман Енглеске Џордан Пикфорд је затим одбранио пенал Андреи Белотију, а Енглеска је повела голом Харија Мегвајера.

Италија је изједначила голом Бонучија, а затим је Маркус Рашфорд погодио стативу. У четвртој серији Федерико Бернардески био је прецизан за Италију, а затим је голман Дјанлуидји Донарума одбранио пенал Џејдону Санчу.

Енглески голман Пикфорд је после тога одбранио пенал Жоржињу, а затим је Донарума одбранио шут Букају Саки и донео титулу свом тиму.

То је друга титула првака Европе за Италију, после 1968. године, када су "азури" тријумфовали као домаћини.