Енглези на корак од историје: Пласирали се у финале ЕУРА

Фудбалери Енглеске после продужетака пласирали су се у финале Европског првенства.

Фудбал 08.07.2021 | 07:44

На лондонском Вемблију, домаћин је преокретом победио Данску 2:1 (1:1) и заказано меч за титулу са Италијом.

Дуго ће се причати о овом мечу, пошто је "Горди албион" наставио да сања дуго чекану титулу након спорног пенала у 104. минуту.

Рахим Стерлинг је пао у налету, а холандски арбитар Дани Макели није имао дилему да га је срушио Меле, што је потврдио ВАР.

Ударац Харија Кејна са "беле тачке" је одбранио најбољи појединац меча Каспер Шмајхел, али је био немоћан после одбитка и капитен Енглеске је одвео домаћина у финале.

Претходно, регуларних 90 минута завршени су без победника – 1:1.

Прво је Микел Дамсгор погодио из слободног ударца у 30, да би његов саиграч Симон Кјер постигао аутогол девет минута касније.

Тако је било све до поменутог спорног момента, пре него што је Кејн одвео Енглеску у прво финале после 55 године и Мундијала баш у тој земљи.

Супер-узбудљив меч виђен је у Лондону, који је садржао све параметре модерног фудбала, али не и надљудску снагу да се одигра у највишем могућем ритму 120 минута.

Бар Данска није могла, чиме је ставила тачку на најлепшу причу Европског првенства...

Енглеска је фуриозно кренула, одмах створила неколико шанси, али је Стерлинг био деконцентрисан.

И када се чинило да "Горди албион" има све, уследио је противудар.

Опуштање у одбрани домаћина, Данци су казнили тако што су прво са два ударца најавили вођство.

За трећи Џордан Пикфорд није имао решење. Микел Дамсгор је послао "бомбу" у гол Енглеза из слободног ударца, који су матирани после скоро 800 минута.

Међутим, није дуго трајало славље гостију...

Већ за неколико минута Стерлингу је Шмајхел одбранио зицер, а девет минута после гола није могао ништа.

Букајо Сака је побегао одбрани Данске и натерао Кјера на аутогол, који је то учинио само како би спречио Стерлинга да је убаци у мрежу.

Оба тима су покушала у наставку да настави истом, јаком динамиком, али како је меч одмицао све више је падао.

То је и нормално, с обзиром да је финиш турнира, али и да се играо нестваран темпо до тада...

Данци су полако падали, Андреас Кристенсен и Томас Дилејни су морали напоље, али је Каспер Шмајхел чинио чуда.