Шик шокирао Холандију – Чешка је у четвртфиналу

Репрезентација Чешке пласирала се у четвртфинале Европског првенства. Чешка је у осмини финала савладала Холандију 2:0 (0:0). У четвртфиналу играће против Данске.

Свијет 27.06.2021 | 20:36

Заслужено је репрезентација Чешке победила Холандију и направила велики успех на Европском првенству. Прво полувреме није било веома занимљиво.
Холандија је имала више лопту у ногама и била офанзивнија екипа, али нису имали ниједан шут у оквир гола, нити једну праву прилику за гол, иако су нападали и имали велики број изведених корнера.

Чешка није била толико офанзивна, али је била конкретнија и имала је две прилике.
Прва је била када је Соучек са пет метара у паду гађао главом поред гола, а онда и у 38. минуту када је Барак са пет метара имао шокантан промашај.

На полувремену за заборав, није било голова и видели смо само један ударац у оквир гола. Холандија је могла да дође до вођства у 52. минуту.

Депај је петом одиграо за Малена, који као брзи воз пролази поред штопера Чешке, излази 1 на 1 са Вацликом, али му голман Севиље краде лопту.
Само три минута касније, Матијас Де Лихт са леђа руши Шика, па још и руком одлаже лопту са земље и добија жути картон.

Судија Карасев је одлучио да погледа снимак и променио је одлуку, па је штоперу Јувентуса доделио директан црвени картон у 55. минуту и Холандија је остала са играчем мање.

Од тог тренутка, креће доминација Чешке и десетак минута је гол висио у ваздуху.

Прво је Дамфрис изблокирао Кадержабека и на невероватан начин спречио гол у 64. минуту. Бек Чешке гађао је даљи угао и Дамфрис га је изблокирао, спречивши чист гол.
И само четири минута касније, Чешка долази до предности.
После центаршута након прекида, Калас са друге стативе враћа главом на прву, где је био Томаш Холеш, који је закуцао лопту главом у мрежу у 68. минуту за вођство Чешке.

То му је био први гол у дресу репрезентације.
Холандија затим креће на све или ништа.
То је убрзо и кажњено, пошто је Чешка дошла и до другог гола.

После сјајне контре, Холеш оставља Патрику Шику лопту на десет метара, који погађа доњи десни угао у 80. минуту за 2:0.