Видовдански дефиле отказан због епидемиолошких мјера

– Свечани дефиле поводом Дана Републике Српске који је због пандемије вируса корона помјерен са 9. јануара на 28. јун, односно Видовдан, неће бити одржан, потврђено је за ЦАПИТАЛ из Кабинета предсједника РС.

Република Српска 23.06.2021 | 19:49
Видовдански дефиле отказан због епидемиолошких мјера

Као званични разлог се наводи “сложености саме припреме организације и поштовања епидемиолошких мјера”.

Надлежни тврде како због пандемије није било могуће одржати припреме.

“Надаље, припрема свечаног дефила подразумијевала је учешће у пуном капацитету и кадета Министарства унутрашњих послова, који су распоређени у полицијске управе Републике Српске на одрађивање обавезног приправничког стажа”, правдају се из кабинета Предсједника РС.

Додају да ће Видовдан као крсна слава Војске Републике Српске и 3. пјешадијског (Република Српска) пука бити организован у манастиру Сасе код Сребренице.

Подсјећамо, док је предсједница РС Жељка Цвијановић због короне одустала од свечаног дефилеа у част Дана Републике, њен страначки шеф Милорад Додик најављује велики скуп СНСД-а на Мањачи, на којем би се требало окупити неколико хиљада симпатизера те странке.

Иначе, централни догађај овогодишњег Дана Републике Српске била је једносатна свечана академија у Банском двору без присуства публике и званица.

Иако је академија била веома скромна, за њене трошкове је издвојен значајан новац.

Предузеће „Цитy Цонсултинг“ из Бањалуке и „СД Системи“ из Лакташа којима је повјерена организација су за своје услуге фактурисали 285.990 КМ без ПДВ-а.

Вриједност уговора је била 328.640 КМ без ПДВ-а, али како су нам потврдили  из „Цитy Цонсултинга“ у ту суму је била урачуната и организација дефилеа.

Занимљиво је да их о отказивању нико није обавијестио.

“Ми још нисмо добили ништа званично. Уплаћено је оно што је по уговору реализовано, а дио који је остао, односно дефиле неће бити фактурисан”, казао је директор “Цитy Цонсултинга” Марко Пиљак.

(Цапитал)

Коментари / 15

Оставите коментар
Name

БЛ

23.06.2021 18:14

Е ови стварно нису нормални, дефинитивно!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

23.06.2021 19:44

Какав дефиле ове бене снивају, нека купе вакцине народу

Name

?

23.06.2021 20:54

Ако мене упитају да ли би ја могао извадити овај народ из биједе ја ћу одговорити да бих га могао извадити. Толики од мене па нека се власт добро замисли.

Name

Добој

23.06.2021 18:27

Де нек им неко јави да је пандемија била лазна ???

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xxx

23.06.2021 18:31

Дал се то предсједница уплашила бораца РС? Срам да буде и њу и главног Бају гдје су борце довели, и не само њих него народ РС! Лопови одлазите!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ме

23.06.2021 19:58

Никуд они не иду.. докле год ви тзв.” Борци “ кмеците овде на интернету, а не на улици, они це да вам И козу одеру.. срам вас било, засто сте се борили… биједа И залост…

Name

АЛИ

23.06.2021 20:18

је зато генерални директор УКЦ-а РС тзв.др тилу лилу организовао бесаплатан превоз радника на сабор снсд-е оваца на Мањаци 4.јула.Колико сарказма и контрадикторности!

Name

лафо

23.06.2021 19:34

Фолуска пандемија, а маске више нико нигдје не носи

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ау

23.06.2021 20:34

Дефилеее дефилееее!!!!@!!!!!!! Е туге и биједе људске!!! А ревакцинација а вакцине????!!!! Цуте ко заливени!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЕЈ

23.06.2021 22:55

Бједо реците истину нема пара, морамо бити на услузи,, српској мајци ЦЕЦИ РАЖЊАТОВИЋ,, ФУКАРЕ

Name

Идеално

23.06.2021 23:05

Свима треба да је јасно да су они укинули 9 јануар и тачка. Толико о њховом српству. А ако буде скуп на Мањачи и то још 4 јула, јасно ће бити ко дан да је то скуп који се поклапа са датумом устанка некад, некога и негдје 41-е.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Асоцијација

24.06.2021 05:31

Ома она стара народна о беспосленом попу и јарићима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мане

24.06.2021 07:44

Све те будале које дођу на Моју Мањачи би требало ОТЈЕРАТИ у логор. Нека иду у лијевче поље па доле окупљају секту. Сви са мањаче су били борци 16 бригаде и има више погинулих него сво лијевче учесника рата а и ти учесници су као и њихов Баја били строга позадина.... Дигни се Мањачи и не дозволи окупљање фукара и из рода на нашој светој земљи...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Стокан

24.06.2021 08:12

Немају они пара за дефиле. За организацију такве манифестације потребна су знатна новчана средства.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Добој

24.06.2021 10:06

Сви они који су отели ову свецаност од Бораца ВРС а предали је у руке мурији су издали и Борце и народ у Републици Српској.Све сте урадили да Борацку организацију разбијете и смањите њен утицај,а као награду за крадје избора лопове који су то урадили наградили сте,неком лову,неком бању.А инвалиди отадзбинског рата скапавају од глади.Та свецанот припада народи и онима који су стварали РС не ткз. ствараоцима,него командантима и херојима.Нисте јос подигли споменике палим борцима а прицате о париотизму.

ОДГОВОРИТЕ