Кошаркаши Србије са "стотком" потопили Мексико

Мушка кошаркашка репрезентација Србије савладала је Мексико резултатом 104:67 у оквиру Акрополис купа.

Спорт 19.06.2021 | 18:04

Сјајно су шутерски отпочели меч и имали резултатски прикључак, али само током прве четвртине.

Повећали су степен преноса српски кошаркашки у другој четвртини, а затим се у трећој у потпуности одвојили оставивши противника да се бори само за част.

Најефикаснији је био Филип Петрушев са 23 поена, док је Добрић додао 17. Двоцифрени су били још Јовић и Марјановића са по 12 поена.

Изабранци Игора Кокошкова у петак су на старту турнира победили Порторико 80:68, а последњи сусрет одиграће у недељу од 19 сати против Грчке.

После Акрополис купа, у склопу припрема за олимпијски квалификациони тунрир у Београду, репрезентација Србије последњу припремну пријатељску утакмицу одиграће против Мексика 23. јуна од 20 сати у хали "Александар Николић“.

Квалификациони турнри за Олимпијске игре на прогрму од 29. јуна до 4. јула.