Звезда савладала Борац у Пиониру, закорачила у финале

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Борац из Чачка у првој утакмици полуфинала плеј-офа Кошаркашке Суперлиге – 101:70.

Спорт 04.06.2021 | 19:07

Чачани су пружали отпор у београдској дворани "Александар Николић" донекле само у првом полувремену, а у наставку је квалитет дошао до изражаја.

Други меч играће се у недељу у Чачку, а у суботу ће Мега и Партизан у "мајсторици" одлучивати о првом финалисти.

Резултатски егал имали смо само у првој четвртини до резултата 19:18 за Звезду, која је у том периоду шутирала тројке 7/8 (три у првих пет минута је убацио Бранко Лазић)

Тада је уследила серија домаћих 8:0 на истеку тог дела игре и после тога је ова утакмица била једносмерна улица.

У другој деоници је Звезда додатно стегла одбрану и одлепила се од Борца, који се трудио да се врати пресингом по целом терену и покретљивим нападима, али изабраницима Марка Мариновића то није полазило за руком.

Звезда је успела да у једном моменту оде до +16 и, иако је Борац на одмор отишао са 12 поена разлике, повратка више није било.

У другом делу је Звезда додатно појачала и много пре краја дошла до +20, а нешто касније и 30 поена предности.

То је навело Мариновића да у завршници на паркету држи четворицу кадета: двојицу Ђорђа Ћурчића, Павла Николића и Стефана Јанковића.

И сви су се у тој занимљивој завршници уписали у листу стрелаца.