Хамас ракетама засуо више градова Израела (ВИДЕО)
Палестинска организација Хамас најавила је примирје са Израелом, у трајању од 2 сата, које ће почети у 22 сата по локалном времену.
Свијет 16.05.2021 | 00:45
То ће се односити само на Тел Авив, како су навели.
Недуго затим Хамас је рекетирао више израелских градова.
Ракете испаљене из Појаса Газе и шрапнели од пројектила које је одбио противваздушни систем "гвоздена купола" погодили су вечерас више градова у јужном и централном делу Израела, међу којима су Ашдод, Ган Јавне и Ришон Лезион, јавља ''Тајмс оф Израел''.
Израелска национална служба хитне помоћи Маген Давид Адом саопштила је да је у нападима повређено 10 људи док су бежали у склоништа.
Хамас је преузео одговорност за нападе.
Током неколико налета ракетне паљбе у израелским градовима огласиле су се сирене за узбуну.
Становници јужног дела Израела навели су да су видели десетине ракета испаљених из Појаса Газе.
Раније дана је амерички председник Џозеф Бајден разговарао телефоном са палестинским председником Махмудом Абасом о најновијим сукобима између Израела и Палестинаца, као и са премијером Израела Бењамином Нетанијахуом.
Ин Исраел’с мост интенсе бомбардмент yет, а барраге оф Исраели аирстрикес сеен овернигхт ин Газа Цитy ас тхе цонфлицт бетwеен Исраел анд Хамас цонтинуес то есцалате. хттпс://т.цо/2нлГ8ДкМУ2 пиц.тwиттер.цом/WаеСзЦНеху
— АБЦ Неwс (@АБЦ) Маy 14, 2021
"Председник Абас је примио важан телелефонски позив од америчког председника Џоа Бајдена", изјавио је Абасов портпарол.
То је био први разговор двојице лидера од када је Бајден преузео дужност у јануару.
(Курир)
Коментари / 3
Оставите коментарОвакав
16.05.2021 00:44Ватромет не би бас позелио, али њихова ствар. Не знам да те ракете хоце посијати порврце, а не остетити ниста, биле би добре, овако, далеко биле.
ОДГОВОРИТЕИги
16.05.2021 05:24Дуго зивио израел, поздрав из Сведске. Могли би ови наси мало протестовати у подрску Израелу.
ОДГОВОРИТЕИги
16.05.2021 15:26Шведска је признала државу Палестину! Израел је од 1948 окупатор! Изазвали су и Први и Други свјетски рат да би из хаоса могли искамчити државу!