Никола Јокић одиграо још једну сјајну утакмицу

- Српски центар Никола Јокић одиграо је још једну сјајну утакмицу и био најефикаснији играч меча против ЛА Лејкерса, али то није било довољно да његов Денвер избјегне пораз у Лос Анђелесу са 93:89.

Кошарка 04.05.2021 | 08:39

Јокић је одлично предводио свој тим - утакмицу је завршио са 32 постигнута поена уз девет скокова и пет асистенција и овим наступом потврдио кандидатуру за избор најкориснијег играча сезоне, преносе медији.

Други на листи стријелаца у тиму Денвера био је Мајкл Портер са 19 постигнутих поена, а трећи Џавал Макги, који је је убацио 10 кошева.

Гости су добро ушли у меч и повели у првој четвртини, али су домаћини преузели иницијативу и преокренули резултат у другој четвртини, на одмор отишли са предношћу, а потом су наставили у истом темпу и увећали предност коју Денвер није успио да анулира, иако је добио посљедњу четвртину.

Побједнички тим је предводио Ентони Дејвис са 25 постигнутух поена, уз седам скокова и једну асистенцију.

Српски репрезентативац Богдан Богдановић одиграо је још једну одличну партију у побједи Атланте над Портландом са 123:114.