Милан зауставио Црвено-беле у Лиги Европе

Фудбалери Црвене звезде завршили су учешће у шеснаестини финала Лиге Европа, пошто су вечерас играли 1:1 у гостима са Миланом.

Фудбал 25.02.2021 | 23:02

Звезда је испала због голова у гостима. Прва утакмица прошле недеље у Београду завршена је 2:2.

Милан је рано повео у реваншу, голом у деветом минуту из пенала Франка Кесија, после играња руком Марка Гобељића.

Звезда се није предавала и у 24. минуту је изједначила голом Ел Фардуа Бена, после паса Гобељића.

Српски шампион је играо добро против славног Милана, нападао је и правио добре шансе.

Најбољу је Звезда имала у 69. минуту, када је Дјанлуидји Донарума одлично интервенисао и одбранио шут Секуа Санога, после чега је Дијего Фалчинели шутирао преко гола.

Звезда је у 70. минуту остала са играчем мање због другог жутог картона Гобељића.

Упркос томе су црвено-бели наставили да се боре и имали велику прилику преко Александра Катаија, који је у контранападу покушао да изненади Донаруму, али је шутнуо поред гола.

Звездини играчи су жустро протестовали на крају утакмице јер арбитар Хесус Хил Мансано није дозволио да се изведе корнер по истеку трећег минута надокнаде, колико је и продужио меч.