Кошаркаши Звезде поражени пред вјечити дерби

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Барселоне 76:65 у 10. колу Евролиге.

Кошарка 20.11.2020 | 23:00

Изабраници Саше Обрадовића одиграли су солидну утакмицу у Блауграни, али ни у једном тренутку током меча се није поставило питање победника.

Пресудила је прва четвртина коју је екипа из Каталоније добила 19:6. У наставку меча црвено-бели пружили су достојан отпор, међутим нису успели да дођу до егала.

После десет одиграних утакмица Звезда има скор 4/6, док је Барселона на 8/1 (имају утакмицу мање).

Најефикаснији у пораженом саставу био је Дејан Давидовац са 12, поена, Рит и Тери су постигли девет, док је Хол додао осам.

Победника је предводио Никола Миротић са 23 поена.

Од старта дуела судије су допустиле да се игра јача одбрана и то је више одговарало домаћој екипи. Играла је Звезда добро дефанзивно, али у нападу није могла да пронађе ритам.

То је све резултирало да екипа Саше Обрадовића постигне шест поена у првој четвртини.