Италија славила на Грбавици, нови пораз "змајева"

Репрезентација БиХ окончала је такмичење у Лиги нација поразом од Италије на Грбавици 0:2.

Фудбал 18.11.2020 | 23:03

Велики притисак Италијана од самог почетка уродио је плодом у 22. минуту. Лоренцо Инсиње је дугим пасом упослио Андреу Белотија који је лијепом завршницом донио водство "Азурима".

Три минуте касније Италијани су могли удвостручити предност, али се сјајном интервенцијом истакао Кенан Пирић након ударца Доменика Берардија.

Репрезентација БиХ се након пола сата игре ослободила притиска Италијана и почела стварати прилике.

Најбољу је пропустио Смаил Превљак у 37. минути, када је његов ударац одбранио Ђанлуиђи Донарума.

У финишу првог дијела имали смо још једну добру прилику за изједначење. Јосип Ћорлука је у казненом простору одузео лопту Жоржињу, одиграо за Амера Гојака који је с ивице петерца шутирао поред гола.

Друго полувријеме донијело је нешто мирнију игру без високог темпа. Италијани су удвостручили предност у 68. минути преко Берардија.

Пречка је била савезник бх. репрезентације у 88. минуту када је шутирао Бернадески.

Овим поразом БиХ је окончала годину без побједе и на зачељу групе у Лиги нација са само два освојена бода.