Без изгубљеног сета до трећег кола УС Опена

Српски тенисер Филип Крајиновић пласирао се у треће коло УС Опена пошто је у другом колу почистио са терена Маркоса Гирона са 3:0 (6:4, 6:1, 6:3)

Тенис 02.09.2020 | 21:08

Ово је друга максимална победа Крајиновића на УС Опену.

У првом сету је одмах на старту везао три гема, пошто је направио брејк и имао је серију од 12:1 у поенима.

Гирон је вратио брејк и изједначио на 3:3, али одмах Крајиновић прави нови и долази до 4:3.

До краја сета је добрим сервисима задржао предност и дошао до вођства у сетовима.

У другом сету српски тенисер је прегазио противника Направио је три брејка и допустио Гирону само један гем, али мора се рећи и да је спасио четири брејк лопте. Одлично је сервирао, сви ударци радили су перфектно и Гирон није имао никакве шансе, иако је и он играо добро.

У трећем сету је брејк стигао у осмом гему при резултату 4:3 и у наредном је Филип одсервирао за победу.

У трећем колу играће против победника меча Херис – Гофан.