Никола Јокиц́ одвео Денвер у полуфинале Запада

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Јуту Џез 80:78 и са 4-3 у серији коју су губили 3-1 пласирали се у полуфинале Запада НБА плеј-офа. Никола Јокиц́ постигао је одлучујуц́и кош за Нагетсе, надмудривши у рекету Рудија Гобера 28 секунди пре краја меча.

Кошарка 02.09.2020 | 07:43

Јута, која је надокнадила 19 поена заостатка с почетка трец́ег периода, имала је 17,5 секунди за напад за изједначење, али је Херис избио лопту Мичелу из руку. Уследила је контра Денвера, Крег уместо да троши време улази на полагање и промашује.

Лопту хвата Гобер који је додаје Конлију, овај шутира тројку за победу, али лопта остаје на обручу!

Два тима су подлегла притиску важности седмог меча, па смо гледали најслабији дуел у овој серији са свега 158 поена.

Потпуно су подбацили најбољи појединци серије Џамај Мареј и Донован Мичел, па је победника одлучио дуел Јокиц́а и Рудија Гобера у рекету у последњој четвртини.

Иако је скоро цео период играо са пет фаулова и имао проблема са Французом у одбрани, Јокиц́ је преузео одговорност у нападу и предводио Нагетсе до победе. Србин је меч завршио са 30 поена (12/23 из игре), 14 скокова и 4 асистенције, док је Гобер убацио 19 (8/13) уз 18 скокова, преноси портал „Б92“.

Јокиц́ је постигао 21 од свега 30 поена целог тима Нагетса у другом полувремену.