Звезда у другом колу квалификација за Лигу шампион

Фудбалери Црвене звезде побиједили су гибралтарску Европу резултатом 5:0 у првом колу квалификација за Лигу шампиона и пласирали се у наредну рунду такмичења.

Фудбал 18.08.2020 | 23:00

Шампион Србије је повео у 35. минуту голом Ел Фардуа Бена. Након корнера Александра Катаија, Мирко Иванић је добро скочио, пребацио лопту главом на другу стативу а Бен ју је прослиједио у мрежу. Гостујући играчи су се жалили на офсајд, али је судија признао гол. Бен је головима у 44. и у 52. минуту сусрета екипи тренера Дејана Станковића отворио врата другог кола.

Иванић је у 78. минуту повећао вођство "црвено - бијелих" на 4:0, а затим у 87. минуту поставио коначан резултат.

Звезда ће у наредној рунди играти са бољим из дуела Динамо Тбилиси – Тирана (играју сутра од 19 часова).

Вечерас су се радовали и Динамо и Селтик. Селтик је побиједио екипу Рејкавика резултатом 6:0, а Динамо Брест Астану са 6:3. Управо је побједа Динама значајна за Звезду. Пошто је Астана испала, Црвена звезда ће, уколико се пласира у треће коло квалификација, бити носилац.