На продају минско поље у Броду
Стечајни управник у предузећу “ГИК Брод” из Брода расписао је лицитацију за продају преко 100.000 квадрата земљишта на локалитету “Барица” у овој локалној заједници.
Вијести 06.08.2020 | 08:06
Почетна цијена по квадратном метру је веома повољних 0,42 КМ с тим што заинтересовани купци треба да имају у виду да су сусједне парцеле миниране, те да постоји велика вјероватноћа и да је дио земљишта који се продаје под убојитим средствима.
“Предмет надметања је неплодно земљиште укупне површине 105.446 квадратних метара. Дио земљишта је је тренутно неприступачан због сумње на евентуално постојање неексплодираних убојитих средстава”, наводи се у јавном позиву.
Понуде се могу подносити до 1. септембра, а како се наводи у огласу, разгледање имовине се може извршити сваки радни дан.
Стечајни управник Снежана Поповић, појашњава за ЦАПИТАЛ да су је представници Цивилне заштите из Брода обавјестили о опасностима које вребају на локалитету на којем је и земљиште које се продаје, због чега је одлучила да о томе обавијести и потенцијалне купце.
“У Цивилној заштити су сигурни да на сусједним парцелама постоје убојита средства која нису уклоњена, а како су рекли постоји сумња да је исти случај и на нашој. Ради сигурности сам то навела у огласу, а према неким тврдњама прије десетак година се ту десио несретан случај када је један радник из електро дистрибуције страдао”, казала је Поповићева.
Према њеним ријечима, она је од Цивилне заштите добила скице на којима су уцртане сумњиве површине.
Подсјећамо, ГИК Брод је било грађевинско предузеће које се бавило и нискоградњом и високоградњом, а у стечај је отишло 2015. године.
Иначе, ово није први пут да се земљиште покушава продати. На лицитацији у ецембру прошле године није било заинтересованих купаца. Занимљиво, тада није било никаквог упозорења у вези неексплодираних убојитих средстава.
(Цапитал.ба)

Коментари / 17
Оставите коментарСкептик
06.08.2020 06:11Јел заинтересовани могу обићи локацију и прошетати се њом?
ОДГОВОРИТЕ075
06.08.2020 06:43@Скептик Оплаках од суза од смијеха, хвала вам много !!
Благоја
06.08.2020 21:28Овај, мозес једном.
за сада нема ништа од тога
06.08.2020 06:29Ове године је обустављен рад деминера у Босни и Херцеговини због корона вируса па сада то нема ко да чисти од мина.
ОДГОВОРИТЕМостарац
06.08.2020 08:07банкротираце нам ове газде сто се пријављују за тендер. Које су ту паре обрну од тог деминирања. Уноснији посао него дрога
Марио
06.08.2020 08:13А гдје то обустављено деминирање због короне?
Аполо 11
06.08.2020 06:35Супер њива, ако није скупо,знате ли пошто су мине још ако су густо постављане.Негдје у рудник продат,лова до крова.
ОДГОВОРИТЕТЕШКО НАМА
06.08.2020 07:09У којојој странци је тај мозак што је огласио продају и може ли нам открити шта једе кад је тако паметан.
ОДГОВОРИТЕРеалиста
06.08.2020 07:25Продаје се минирано,неплодно и неприступачно земљиште....прилика.
ОДГОВОРИТЕДирект
06.08.2020 07:26Цијена багатела, ем деминирање је државни пројекат. Кад буду уклоњене мине, та земља ће вредити 10 пута више. Ко има пара, ово је добра прилика.
ОДГОВОРИТЕПосаљите
06.08.2020 07:34насе "ствараоце", али оне стварне, све који су страствено били за ту ствар, да се просетају том њивом, нека виде какво буре барута су нам оставили у насљедје.
ОДГОВОРИТЕЧобан баш ме брига
06.08.2020 07:37Не могу веровати да се продаје минско поље, то само код нас може. Било би логично одређена локација се не може продати јер је минирана, не може се извршити премјеравање промените катастарске честице, нити се може извршити кошење исте, нити се могу извршити било какви грађевински радови због јавне опасности. Продајте Русији, тј. поклоните јој џаба
ОДГОВОРИТЕСледећа
06.08.2020 09:12Сједница Парламента БИХ да буде на овој локацији...онако сви заједно...
ОДГОВОРИТЕЉудии
06.08.2020 09:26Па ово ме насмија плацемод смијехааа!!!а бозе лудилооообалканскоооо!!!!
ОДГОВОРИТЕХ
06.08.2020 09:40Ахааааааааа хааааа бизнис балкански!!!за. ГИНИСАА!!!
ОДГОВОРИТЕДијаспора
06.08.2020 12:57Када би купио то земљисте био бих сигуран да га неце нико да остети.
ОДГОВОРИТЕРале
06.08.2020 14:43Уз продају гратис сто оваца за деминиеање исте. Ја мислим да је боље купити ваљк па са њим деминирати?
ОДГОВОРИТЕ