Петрово: Посљедице невремена, вода продрла у куће
Сву страхоту снаге подивљале ријеке данас око осамнаест часова показала је Јадрина, која је, према ријечима очевидаца, у секунди провалила из корита а таласи су носили све пред собом. Страдале су куће и имања низводно од Ковачевог моста у Петрову.
Република Српска 11.06.2020 | 22:25Вода је продрла у кућу породице Максимовић, наносећи у унутрашњост куће и велике количине муља. Породица Миросављевић остала је без помоћних зграда и доброг дијела земљишта које је бујица однијела, а код свих домаћинстава овог дијела Петрова вода је поплавила помоћне објекте, а у двориштима направила хаос.
На терен су одмах изашли припадници Добровољне ватрогасне јединице Петрово, који шмрковима испирају муљ из објеката, а на поплављено подручје дошао је и начелник општине Озрен Петковић.

"Слична поплава десила се прије двије године, али, како људи кажу, ово сада је горе. Ми смо тада одреаговали колико смо могли, чистили корито и правили насипе, али очигледно да је то недовољно. Тражили смо помоћ надлежних републичких институција, међутим никакву помоћ добили нисмо", рекао је начелник Петковић и додао:
"Разумијем бијес, тугу, разочарење ових људи, који улажу, санирају, поправе штете и ево шта се деси. Искрено се надам да ћемо након ове ситуације имати разумијевање надлежних републичких институција, јер буџет општине је недовољан за рјешавање овог проблема. Уколико се проблем корита не ријеши, будућност свих ових људи овдје је крајње неизвјесна".
БН ТВ

Коментари / 12
Оставите коментарЗа
11.06.2020 20:33То није тачно, провјерите још једном своје изворе. Завршила сам историју у року, прошле године ИТ преквалификацију и одмах добила посао, скромна плата морам признати, али бар сам се запослила, а с обзиром да имам мало дијете запослење ми је било неопходно.
ОДГОВОРИТЕ?!
11.06.2020 22:03О цему ти зборис? Ниси ти тема у овом прилогу и твоје запосљавање.
Нгк
11.06.2020 22:09Испред "а", "али" не иде зарез. Мање стављај Зареза а висе Тацака.Подразумијева се и Велико Слово на поцетку нове раценице.
Ад
12.06.2020 06:01Нгк------- Колико ти сколе имас? Мислим пет минута и велики одмор.
Куку келе
12.06.2020 07:32Ова је СНСДОВ потросни материал поле шаторске журке.
Лиљиа
11.06.2020 20:35Постоји ли иједан нацин да народу Неко угоди. Запосљава бе ваља, не запосљава не ваља. Мени је Драго Цути И процитати несто овако. На овакве ствари Сам поносна. Треба нам висе оваквих вијести да мало разбијемо ову таму висе. Свака цаст Висковицу И влади
ОДГОВОРИТЕРе
12.06.2020 04:47Ви везе немате о зивоту. Коме се дивите? Оцито аферама..... Опет болесни ботови.....
Ре
12.06.2020 04:57Јесил ти попила лијек о цему прицас људима усла вода у куце а теби драго.О побогу брате ја будала иди јос мало одспавај
РеЉиља
12.06.2020 05:04Људима однијела вода имовину и направила стету а ви писете хвалоспјеве Висковицу и влади?? Па није о запошљавању овај прилог,колико сам успјео да видим! Избор је слободан,ал мозда мало мање гледати АТВ и РТРС
борац
12.06.2020 04:55Јос једна згода да наса власт трази помоц и обави пљацку.
ОДГОВОРИТЕПетрово у срцу
12.06.2020 05:56Начелниче Зар наша Јадрина није ријека другог реда и у надлезности опстине?
ОДГОВОРИТЕ??ми цигани
12.06.2020 07:30Гласајте за СНСДУ ,ће вас брани од поплаву ??? мало сутра. Где су паре од ранију поплаву И узванредну ситуацију.
ОДГОВОРИТЕ