У Црној Гори је регистровано 16 нових случајева
- У Црној Гори је регистровано је 16 нових случајева заразе вирусом корона, те је укупан број заражених 160.
Република Српска 03.04.2020 | 10:12
Директор Института за јавно здравље Бобан Мугоша рекао је да је од посљедњег пресјека јуче у 18.00 часова до јутрос у 8.00 анализирано 114 узорака.
"Новозаражени су регистровани у Подгорици, Бару, Никшићу, Даниловграду и Херцег Новом. Највише их је у Подгорици, 10", рекао је Мугоша јутрос на конференцији за новинаре.
Он је објаснио да су девет новозаражених контакти претходних случајева, два су новоимпортована, а пет испитују.
Мугоша је навео да је од почетка пандемије у Црној Гори 160 особа позитивно на нови вирус - у Подгорици 73, Тузима 34, Бару 12, Улцињу девет, Андријевици седам, Бијелом Пољу шест, Херцег Новом пет, Никшићу пет, Будви четири, Даниловграду три и Тивту двије.
"Имамо локалну трансмисију. Успјели смо да најдуже будемо земља без инфицираних, али недовољно поштовање мјера и наредби резултирало је ширењем заразе", упозорио је Мугоша.
(Срна)
Коментари / 1
Оставите коментарЛовцен
03.04.2020 10:11од 20 тестираних.
ОДГОВОРИТЕ