Партизан бољи од Меге

Кошаркаши Партизана побиједили су Мегу резултатом 102:88 у посљедњој утакмици 21. кола регионалне АБА лиге. Овим тријумфом црно-бијели су коло прије краја осигурали прву позицију пред почетак плеј-офа.

Кошарка 10.03.2020 | 00:09

Добар отпор пружила је Мега у првом полувремену. Након десет минута Партизан је водио са 24:22, а друга дионица припала је гостујућем тиму са једним кошем разлике 20:19, па је на на полувремену тим Андрее Тринкијерија водио са 43:42.

У трећој четвртини Партизан је постигао 32 поена, па је наговијестио оно што се догодило на крају, а то је побједа у којој су црно-бијели још једном постигли преко 100 поена.

Најефикаснији у тиму Партизана били су Родас и Гордић са по 16 кошева, док је тим Меге предводио Кендрик Пери са 21 кошем.

Партизан је први на табели са 17 побједа и четити пораза, а два тријумфа Мање има Будућност. Мега на зачељу има идентичан учинак као Задар и Крка, шест побједа и 15 пораза.