Ове мале промјене воде до доброг здравља

Храна која садржи витамин Ц у комбинацији са намирницом пуном гвожђа помоћи ће телу да боље искористи оба вредна минерала, показала су истраживања.

Здравље 02.03.2020 | 20:42
Ове мале промјене воде до доброг здравља

Било која таква комбинација брзо ће поправити ваше здравље, али и помоћи у борби са килограмима.

Једите храну са ниским гликемијским индексом попут кикирикија, грожђа и разних махунарки. Нискогликемијска храна споро се вари и не подиже ниво шећера у крви, па конзумирање ових намирница делује боље него већина дијета које знају да буду стресне за организам.

Осим тога, јабуке садрже органске киселине које не само да топе масти и калорије, већ и помажу при добијању мишићне масе. Такве киселине налазе се и у рузмарину, лаванди и брусницама, па их што чешће употребљавајте у припреми јела.

Зачинима ћете смањити и количину соли, а ризик од болести крвних судова ћете смањити и воћем и поврћем попут крушака, банана, карфиола и краставаца, које садржи флавоноиде и друге антиоксидансе који помажу у спречавању инфаркта.

Такво воће и поврће не само да ће помладити срце него и кожу, а захваљујући кверцетину, помоћи ће и код упала. И физичко и ментално здравље захтевају једнаку количину пажње

Иако се налази на лошем гласу, управо због добијања килограма, гледање ТВ-а може бити итекако користан алат за чување и психичког и физичког здравља.

Сат времена омиљене емисије ресетује мозак, па се можете боље сконцентрисати на обављање других задатака. Управо такво опуштање најбоље репрограмира мозак након напорног дана.

На стрес најделотворније делују документарци о природи и путовањима, показало је америчко истраживање. Чак ће и размишљање о омиљеној серији помоћи да се ублажи паника, а и маштање о чаши вина опушта готово као да сте је попили.

"Такво маштање делује слично као и плацебо, односно кад људи оздраве иако нису добили лек", објашњава професор Роберт Мајкл са Харварда.

Рекламе, које вас често нервирају, могу постати добар савезник здравља ако их искористите за кратке вежбе.

У зависности од тога која подручја сматрате најкритичнијим, осмислите програм вежби, па, на пример, током рекламе за детерџент радите чучњеве, а током оне за аутомобиле радите трбушњаке.

(Б92)

Коментари / 0

Оставите коментар