Рутинска побједа Црвене звезде против Војводине

Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину у мечу 22. кола Суперлиге Србије – 2:0 (1:0).

Фудбал 22.02.2020 | 20:02

Шампион Србије лако је изашао на крај са гостима из Новог Сада.

Истим резултатом као и против Чукаричког на Бановом Брду, Црвена звезда је 11. пут узастопно савладала екипу Војводине.

Ел Фарду Бен довео је црвено-беле у вођство у 18. минуту.

Гаврић је правио велике проблеме по левој страни од самог почетка меча и после једног центаршута Саничанин је закачио лопту и она је пала право на ногу Ел Фарду Бена, који добрим ударцем из прве тресе мрежу Роцкова.

Четири минута касније је Павков пропустио велику прилику у ситуацији један на један са Роцковим, пошто је шутирао право у њега.

Звезда је наставила да доминира, имала је још неколико прилика до краја првог полувремена, а најбоља је била у 30. минуту када је Николић погодио стативу.

У другом полувремену Звезда је играла сигурно и чекала своју шансу из брзих контри, а посао им је олакшао Гемовић, пошто је зарадио други жути и црвени картон у 61. минуту.

Исекао је контру домаћина оштрим стартом над Николићем и заслужено зарадио искључење.

Предност је дуплирао Гобељић голом из даљине у 65. минуту.

До краја меча Звезда је рутински одрадила посао и уписала нову победу.