Партизан побиједио Црвену Звезду и освојио Куп!

Кошаркаши Партизана освојили су Куп Радивоја Кораћа победом после продужетка над Црвеном звездом – 85:84.

Кошарка 16.02.2020 | 23:29

Изабраници Андрее Тринкијерија успели су и да трећу годину заредом да савладају црвено-беле у финалу Купа.

Звезда је имала све у својим рукама у завршници, али је испустила шест поена предности у последњих 40 секунди и ушло се у продужетак.

Херој црно-белих у тим тренуцима био је Маркус Пејџ који је постигао свих осам поена за екипу.

После тога се ушло у додатних пет минута у којима је Партизан успео да буде бољи и доше до трофеја.

Најефикаснији у победничком саставу био је Браун са 17 поена, Давидовац је додао 14, Пантер 12, а Штимац девет поена.

Код црно-белих бољи од осталих био је Пејџ са 16 поена, Јарамаз је додао 12, а Загорац је имао 11 поена.

Кошаркаши Партизана нешто боље су отворили утакмицу. Расположен је био Јарамаз и после неколико минута црно-бели су имали пет поена предности (6:11).

Црвено-бели су успели да смање заостатак, али у завршници четвртине попуштају и Партизан на паузу одлази са +6 – 13:19.

Екипа Андрее Тринкијерија наставила је са бољом игром и Драган Шакота је после три минута друге деонице морао да затражи тајм-аут (15:23).

Кратак предах и пар савета су уродила плодом. Разиграо се Лорензо Браун и предност Партизана смањена је на само поен (26:27).

Гледали смо тврду утакмицу, било је доста нервозе на обе стране и због тога смо остали ускраћени за лепе потезе.

До краја полувремена играло се кош за кош и Партизан на петнаестоминутну паузу одлази са три поена предности – 31:34.