Кина због вируса тражи помоћ у лијековима од ЕУ

Број жртава коронавируса порастао је на 259, док је скоро 12.000 особа обољело широм свијета. Нови вирус опустошио је градове у Кини, а на улицама готово да нема никога. Свјетске агенције преносе да у јавном пријевозу попут аутобуса и подземне жељезнице има знатно мање људи.

Свијет 01.02.2020 | 13:34
Кина због вируса тражи помоћ у лијековима од ЕУ

Кинески премијер Ли Кећијанг затражио је од ЕУ помоћ у лијековима, преносе свјетски медији саопштење кинеске владе.

Здравствени систем Кине је “на кољенима”, остају без слободних кревета и залиха неопходних лијекова.

Кећијанг је разговарао телефоном с Урсулом фон дер Лајен, предсједницом Европске комисије, и нада се да ће од ЕУ купити залихе лијекова путем комерцијалних канала.

Водећи свјетски стручњаци за заразне болести не могу се усагласити о томе колико ће времена бити потребно да се коронавирус стави под контролу, нити када ће епидемија достићи врхунац.

Један од најбољих стручњака у Кини Џонг Наншан предвиђа да би епидемије болести, коју је кинески предсједник Си Ðинпинг назвао “демоном”, могла достићи врхунац почетком фебруара.

(Аваз)

Коментари / 5

Оставите коментар
Name

Свашта

01.02.2020 12:48

Какви лијекови кад је констатирано да ту не помажу ни антибиотици ни лијекови, а успут Кинези обилазе Европу америку,и остали свијет ширећи заразу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

01.02.2020 15:10

Е ово је оно о чему често пишем. Није Кина никаква економска сила, зато се и неможе изборити са локалним а немоли са глобалним проблемом. Земља која је економски јака она неправи помоћ. Као сто су Америка, Јапан, Њемачка, Енглеска, Нордијске земље и Французи остало су тараба економије

Name

q

01.02.2020 14:12

са Америма нема зезања

ОДГОВОРИТЕ
Name

Еро

01.02.2020 17:07

Ти , из ове Босне , ( мислим на федерацију и РС заједно ) , коментарисес Кину !? Па болан њихој један град је веци него цитава Босна по броју становника и по свему осталом и ти њих коментарисес , ееее туго ....

Name

Децко

01.02.2020 16:29

Погледајте пијацу у Wухану... Стакори, змије, пацови, пси, мацке, сисмиси... Све исјецкано и бренером испрзено, а пси набијени на разањ! Молим остатак свијета да пусти Кинезе да помру! Хвала!

ОДГОВОРИТЕ