Шпанија првак Европе, Хрватима сребро

Рукометна репрезентација Шпаније побиједила је Хрватску у финалу Европског првенства резултатом 22:20 и тиме постала шампион Старог континента.

Остали спортови 26.01.2020 | 18:41

До побједе Шпанци су дошли у одличној утакмици која се играла у крцатој Теле 2 Арени у Стокхолму.

У првом дијелу првог полувремена Хрвати доминирали и водили, али су Шпанци су до краја прве дионице направили преокрет и држали екипу Лине Червара чак 11 минута без постигнутог гола.

На одмор се отишло резултатом 12:11.

И у другом дјелу Шпанци су кренули фуриозно и држали предност од два три гола, али су "каубоји" у 48. минуту ухватили резултатски прикључак и дошли до поравнања 18:18.

У 54. минуту Степанчић постиже гол 19:18 и Хрватска тиме окреће утакмицу. Након тога Шпанија изједначује из седмерца и у задњих пет минута се улази веома неизвјесно. У лудој завршници Шпанци се боље сналазе и долазе до 22:20, што је коначан резултат. Шпанија осваја други наслов првака Европе, Хрватска се мора задовољити сребром.

Подсјећамо, европску бронзу освоји су Норвежани који су у борби за треће мјесто побиједили Словенце резултатом 28:20.