Партизан "прегазио" Задар за девету побједу у низу

Кошаркаши Партизана убедјиво су победили Задар резултатом 87:60 у утакмици 17. кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 25.01.2020 | 21:45

Прву четвртину обележио је веома мали број постигнутих поена и, логично, велики број промашаја на обе стране.

Партизан је из игре шутирао 3 од 17, док је Задар погодио 3 шута из 13 покушаја. Ове две екипе су комбиновано упутиле чак 17 шутева за три поена, притом нису постигле нити једну тројку.

Задар се нешто боље снашао у тој ситуацију и са 13:12 добио први квартал. Друга четвртина је почела промашајем Бирчевића за три поена.

Захваљујући Јарамазу и Мекадуу, црно-бели су одиграли доста боље у овом делу сусрета. Видели смо неколико тројки црно-белих, док је Задар и даље промашивао.

Пошто су играли веома добро и енергија је сваким нападом расла, Партизан је убрзо стигао до 14 поена предности и мирно завршио прво полувреме.

У наставку, гледали смо врло изједначену утакмицу. Стефан Фундић је дао све од себе у том трећем кварталу у ком су обе екипе постигле по 18 поена.

Оно што је било евидентно је то да је Фундић имао велику серију од 12 узастопних поена, а у чак два узастопна поседа је Партизану узео скок у нападу.

Црно-бели су успшено одржавали своју високу предност и без притиска ушли у последњу деоницу.