Партизан поражен у Истанбулу од Дарушафаке

Кошаркаши Партизана изугубили су на гостовању од Дарушафаке 65:63 у трећем колу Еврокупа.

Кошарка 21.01.2020 | 20:22

Изабраници Андрее Тринкијерија доживели су први пораз у другој фази другог по рангу европског кошаркашког такмичења.

Партизан је утакмицу испустио средином треће четвртине када је допустио Дачки да преузме контролу. Црно-бели су покушали да се врате и успели су у тој намери.

Виђена је драма у последњем минуту, Загорац је имао шут за победу, али је промашио све, чак ни обруч није погодио. Лопта је припала Дарушафаки, а како је до краја остало две секунде, утакмице је била готова.

Најефикаснији у пораженом тиму били су Загорац, Пејџ и Мекаду са по 13 поена.

Дарушафаку је предводио Берк Демир са 13, Џоунс је убацио 12, док је Браун имао 11 поена.

Партизан у наредном колу дочекује Дарушафаку. Утакмица се игра за недељу дана у дворани "Александар Николић" (20х).