Лука Дончић незадржив! (ВИДЕО)

Словеначки кошаркаш је маестралном партијом допринео победи Даласа на гостовању Голден Стејту, 141:121.

Кошарка 29.12.2019 | 09:49

Била је то сјајна партија бившег кошаркаша Реала који је постигао девети трипл-дабл у сезони са 31 поеном (8/16 из игре, 5/8 за три поена), 12 скокова и 15 асистенција.

Тако је изједначио рекорд франшизе по броју трипл-дабл учинака у сезони. Пре њега, то је пошло за руком Џејсону Киду у сезони 1995/96.

Меч је почео распуцано на обе стране и после 12 минута било је нерешено, 41:41.

Дончић је играо одлично и у на полувреме се отишло преденошћу Вориорса од 74:72.. Ипак, у наставку, уследила је сјајна трећа четвртина Маверикса коју су добили са 21 поеном разлике (24:45), а Дончић је до трипл-дабла стигао већ половином треће деонице, што говорио довољно како је играо.

То је преломило сусрет и на крају, Далас је руттински стигао до 21. победе у сезони после које је на четвртом месту на табели Запада.

У победничкој екипи Тим Хардавеј је сусрет завршио са 25 поена, док је Кристапс Порзингис забележио 18 поена уз седам скокова.

Српски репрезентативац Бобан Марјановић није добио прилику да уђе са клупе.

Код Голден Стејта, Дианђело Расел је био одличан, меч је завршио са 35 поена, шест асистенција и четири скока. Демијон Ли је остварио дабл-дабл од 18 поена и 12 скокова.

Велику победу остварили су и ЛА Лејкерси који не препуштају челну позицију на Западу. Они су као гости били бољи од Портланд Блејзерса, 128:120.

Поново је то било вече у којем су се истакли Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, али уз њих је по учинку био и одлични Кајл Кузма.

Он је меч завршио са 24 поена, четири скока и асистенцијом, док је Леброн Џејмс постигао 21 поен уз седам скокова и 16 асистенција. Ентони Дејвис је за скоро 36 минута постигао 20 поена уз девет скокова пет аистенција и две украдене лопте.

Код Блејзерса, Демијан Лилард је постигао 31 поен, а Хасан Вајтсајд је уписао дабл-дабл од 19 поена и 16 скокова уз четири блокаде.