ФК Сарајево јесењи првак Премијер лиге

Након одиграног 19. кола Премијер лиге БиХ, Фудбалски клуб Сарајево остао је на челу лиге гдје ће и презимити.

Фудбал 07.12.2019 | 22:04
И поред ремија у гостима код Звијезде 09 (1:1), ФК Сарајево је остао на врху табеле. Домаћи су повели у 49. минути голом Ђелмића, а изједначио је Ахметовић у 77. минути са бијеле тачке.

ФудбалериЖељезничара поражени су данас на Грбавици од Вележа са 0:2. Вележ је тако приредио изненађење побиједивши лидера на табели, који ће након данашњег "кикса" презимити ипак на другој позицији, иза градског ривала Сарајева. Гости су повели у 22. минути голом Фајића, а коначних 0:2 поставио је Ћивић у 68. минути. Вележу је ово била седма побједа у сезони.

Тузла Цитy је савладала Широки Бријег са 1:0 и остала у утрци за водећим тимовима на табели, док је побједу остварио и Зрињски савладавши Радник из Бијељине са 1:0.

У дербију зачеља Младост из Добој Какња побиједила је Челик са 4:2 и прескочила зенички тим који је остао на претпосљедњој позицији.