Роси о 400. трци у мото ГП шампионату...

Нисам знао колико ћу дуго желети да се тркам! Валентино Роси, легендарни италијански возач, рекао је да је његово учешће у 400. трци у светском мото шампионату велико достигнуће.

Остали спортови 25.10.2019 | 20:59
Роси (40) је деветоструки светски шампион, 24 сезоне је на великој сцени, где ће остати најмање до 2020. године, након што је 2018. године потписао двогодишњи уговор са Јамахом.

"Никада нисам имао јасну идеју колико дуго ћу желети да се тркам. То је нешто што не очекујете. Прошло је дуго, дуго времена", рекао је Роси, пренео је Би-Би-Си (ББЦ).

Роси ће у недељу возити трку за Велику награду Аустралије у Мелбурну. Он није завршио прошлонедељну трку у Јапану и тренутно је седми у генералном пласману, три трке пре краја.

"Када имаш добре резултате све је лакше, пошто више уживаш. Али, ако си у тешкој ситуацији, ту је мотивација, да покушаш да се вратиш", навео је Роси.

Роси је победио у 115 трка у свим класама, а освојио је бодове у 353 трке. Он је једини возач у историји који је освојио титуле у класама 125 кубика, 250, 500 и Мото ГП.

У краљевској класи освојио је шест титула. Италијан је 2017. године доживео двоструки прелом ноге, али је вратио на стазу 21 дан касније у Арагону, упркос томе што је ходао помоћу штапа. Кроз циљ је прошао као пети.