ФРА: Марсељ прорадио, Радоњић погодио пречку!

Није имао среће српски фудбалер да постигне гол против Стразбура - 2:0.

Фудбал 20.10.2019 | 23:12
Коначно је прорадио Марсељ! После четири утакмице без победе данас је био дан за победу. На Велодрому је гостовао Стразбур, а домаћи тим је славио резултатом 2:0 (1:0). Можда је могао да буде и убедљивији, имали су и гости своје шансе, а на крају је ово вероватно и најреалнији резултат.

Први гол дао је Камара у 3. минуту када се најбоље снашао у противничком шеснаестерцу после једног прекида, а други је био дело Кевина Стротмана и то са беле тачке у надокнади времена у 93. минуту утакмице.

Немања Радоњић није постигао гол на овом мечу, али јесте погодио пречку у 55. минуту и то је била најбоља шанса за српског играча. А шанси је било са обе стране...

Адријан Томасон је у првом полувремену примио тачан пас на ивици шеснаестерца и одмах пуцао снажно у десну страну гола. Међутим, голман Стразбура је био спреман и фантастично обранио. Недуго затим је Дује Ћалета-Цар погодио стативу. Није имао среће у тој ситуацији, а могао је да се упише у листу стрелаца.

Радоњић је био стартер на овој утакмици, а најбољу шансу имао у поменутом 55. минуту када је после центаршута са десне стране одлично шутирао, али није имао ни он имао среће јер је лопта погодила пречку његовог ударца унутрашњим делом стопала.

Имао је српски репрезентативац неколико добрих напада, вукао је лопту по левој страни, међутим није успео да упише ни гол ни асистенцију на овом дуелу. Игру је напустио десет минута после погођене пречке, а уместо њега је ушао Кауи.

Могао је и Дарио Бенедето да погоди у 61. минуту када је остао сам после центаршута, али је шутирао поред леве стативе па је и даље остало 1:0 на семафору. На крају се испоставило то као коначан резултат.

Три бода за Марсељ после четири утакмице поста. Сада тим са Велодрома има 16 бодова на конту и дели четврту позицију са Анжеом.

ЛИГА 1 - 10. коло