БЛ: Келн побиједио послије мјесец и по дана!

Јарчеви убедљиви против дављеника - 3:0!

Фудбал 20.10.2019 | 19:39
Пуних месец и по, тачније 50 дана, чекали су навијачи Келна на бундеслигашко славље и коначно су га забележили. Није им било тешко, против нејаког Падерборна од 3:0 који наставља да истиче кандидатуру за експресан повратак у Цвајту бедним играма на старту првенства.

Ни данас фудбалери Штефана Баумгарта нису показали да заслужују да играју у елити. Јарчеви су доминирали, били надомоћнији и убедљиви, а чим је Симон Тероде у осмом минуту начео мрежу гостију било је јасно да ће ово бити рутински посао. Још једну сјајну акцију Кингслија Шиндлера крунисао је Луис Шауб у 59. минуту, а тачку на вредан тријумф домаћина ставио је дефанзивац Борнау главом после корнера Марсела Рисеа.

Тиме ће лакнути мало и тренеру домаћих Ахиму Бејерлорцеру који је пре неколико недеља био пред отказом. Бод у Гелзенкирхену у прошлом колу и победа данас против "фењераша" одржаће га на клупи барем још неко време.