Цвајта: Штутгарт у кризи, нови пораз!

Бодове са Мерцедес Бенц арене однео Холштајн Кил!

Фудбал 20.10.2019 | 18:51
Штутгарт је у кризи. Репрезентативна пауза очито није послужила тренеру Шваба Тиму Валтеру да консолидује своје момке, па је један од главних фаворита за директан пласман у Бундеслигу (односно повратак у елиту), после пораза од Вехена бодове препустио и Холштајну из Кила - 0:1.

Слаба је утеха за домаће навијаче то што су њихови мезимци били бољи у већем делу меча, имали већи посед лопте, више добрих и опасних напада... Холштајн је до гола дошао почеткум другог дела (играо се 55. минут), непосредно пошто је Холгер Бадштубер зарадио други жути картон и искључење. Тај моменат утицао је касније на нападачки потенцијал домаћина...

Пробао је Валтер одмах пои примљеном голу да појача напад, Нику Гонзалесу придружио је у самом пицу ветерана Марија Гомеза, међутим, Кил је одолео.

На мечу у Хановеру где је гостовао Оснабрик није било голова, али зато је "преливало" на сусрету Бохум - Карлсруе (3:3). Гости су од 16. минута играли без "поцрвенелог" Фредеа, али у судијској надокнади успели су да се спасу пораза преко Финка.

ЦВАЈТА - 10. КОЛО

Петак

Гројтер Фирт - Динамо Дрезден 2:0 (2:0)
/Кеита Руел 7, 38/

Ауе - Нирнберг 4:3 (0:0)
/Назаров 62. пенал, Хохштајдт 75, Михојевић 87, Кругер 90+4 - Фреј 51, Гајс 78, Беренс 90+2. пенал/