Мото ГП: Маркес возио за свој гушт и славио у Јапану!

Маркес демонстрирао силу у Јапану и донео победу Хонди! Возач Репсол Хонде Марк Маркес победио је у трци Мото ГП шампионата за Велику награду Јапана и обезбедио екипи титулу у конкуренцији конструктора.  Марк Маркес већ раније је обезбиједио шампионску титулу у МОТО ГП шампионату, али то га није успорило на стази Мотеги у Јапану.

Остали спортови 20.10.2019 | 17:49
Шпанац, Марк Маркес побједник је Велике награде Јапана, 16. трке Мото ГП шампионата, вожене у недјељу у Мотегију.

Возач Репсол Хонде који је већ раније осигурао титулу првака, стартовао је с пол позиције и остварио четврту узастопну, односно десету овосезонску побједу.

Шпанац је новим тријумфом уписао и 54 побједу у МотоГП шампионату.

На другом мјесту у Јапану завршио је Фабио Квартараро који је за лидером каснио 0,8 секунди, док је трећепласирани био Андреа Довициозо, с кашњењем од 1,3 секунди.

Наредна трка за Велику награду Аустралије биће вожена 27. октобра.

Маркес је победио резултатом 42 минута, 41,492 секунде. Он је кренуо са пол позиције, на кратко га је претекао Фабио Квартараро из Јамахе, али је Шпанац одмах вратио прво место, био у вођству до краја трке и остварио 10. победу у сезони.

Друго место заузео је Квартараро са 0,870 секунди заостатка, док је трећи био возач Дукатија Андреа Довициозо са заостатком од 1,325 секунде.

Возач Јамахе Маверик Вињалес заузео је четврто место, пети је био Кал Крачлоу из Хонде, а шести Франко Морбидели из Јамахе.

Возач Јамахе Валентино Роси пао је са мотора четири круга пре краја и није завршио трку.

Маркес је у трци на Тајланду 6. октобра освојио осму шампионску титулу, а овом победом Репсол Хонда освојила је 25. титулу у шампионату конструктора.

Шпанац сада има 54 победе у краљевској класи, чиме се изједначио са Аустралијанцем Миком Дуаном.

До краја шампионата остале су три трке, а наредна је 27. октобра у Аустралији.