СЛС: Раднички разбио Напредак, Јавор ''из 2 у 1''!

Завршено је 12. коло домаћег првенства, а свих пет мечева који су "затварали" викенд окончани су победом домаћих тимова.  Сурдулица, па Ивањица - ТСЦ губи дах! Михајловић води Раднички ка врху и себе ка звању првог стрелца лиге.  Победе и за Пролетер, Спартак и Вождовац.

Фудбал 19.10.2019 | 21:20
Раднички Ниш је на свом "Чаиру" у дербију југа Србије убедљиво савладао Напредак - 4:1. Двоструки стрелац је био Стефан Михајловић и он је сада усамљен на врху листе стрелаца са девет голова.

Најузбудљивије је било на мечу Јавора и ТСЦ. Гости из Бачке Тополе су пропустили прилику да заседну на друго место на табели, имали су 2:1 на полувремену, али су Никола Кувељић и Мирослав Маричић режирали преокрет и тријумф за Ивањичане.

Спартак је био сигуран против слабашне Инђије (3:0), док је Вождовац уписао трећу узастопну победу у Суперлиги, савладавши лошу Мачву (2:0).

Пролетер је све одрадио у првом полувремену, пошто су за 12 минута преокренули против Радника и славили 2:1.

Где је први, ту је и други. Тополски спортски клуб је после премијерног пораза у сезони у Сурдулици претрпео одмах и други, пошто га је Јавор окренуо у Ивањици и упркос томе што је два пута јурио заостатак на крају славио са 3:2 у 12. колу Суперлиге Србије. Грабеж и Милићевић су погађали за ТСЦ, али Крнић и Кувељић су држали Јавор у животу, да би 21-годишњи Мирослав Маричић у 86. минуту погодио за потпуни преокрет Ивањичана и њихову прву победу у последњих пет кола.

И даље је Јавор при дну табеле наравно, али је одмакао од самог зачеља, док је ТСЦ свакако четврти, пошто је и Партизан раније данас претрпео пораз у Лучанима. С тим да се сада опасно примакао и Раднички, који је са 3:1 савладао Напредак уз један гол Нермина Хаскића и два Стефана Михајловића, сада најбољег стрелца лиге. Син чувеног Радмила Михајловића у досадашњих 12 кола постигао је девет голова, два више од Бојана Матића из Војводине.

Убедљив је био и Спартак који је на крилима расположеног Николе Срећковића савладао Инђију са 3:0 и најавио да не одустаје од борбе за плеј-оф. С тим да није једини са тим циљем. На коти 15 је и Младости, алии Пролетер након што је, такође после преокрета, савладао Радник са 2:1.

Вождовац се већ профилисао као клуб коме је место међу осам најбољих што је потврдио и минималац против Мачве у режији прекаљеног аса Марка Девића, а на асистенцију још једног ветерана Александра Станисављевића.