ЕЛ: Доминације Милутинова и Мицића!

Олимпијакос се провукао, па ПАО у продужетку! Милутинов једина светла тачка! Дебитант у Евролиги, руски Зенит, заслужено је тријумфовао у Пиреју, док у мечевима Валенсија - Ефес и Барселона - Алба није било изненађења.  Олимпијакос јуначки до продужетка, а онда се распао пред Зенитом.  Ефес направио брејк у Валенсији!

Кошарка 18.10.2019 | 23:07
Невероватан пораз Олимпијакоса! Ходао је на ивици пораза, онда за 45 секунди се из амбиса вратио до продужетка и онда се – распао. Зенит је уписао прву победу у евролигашкој сезони и то на врућем терену у Пиреју после додатних пет минута игре – 77:68 (64:64).

Имао је руски тим предност у већем делу меча, добио је три прве четвртине и у последњу ушао са шест поена предности. Држао је Зенит предност, имао сигурно вођство у рукама и у завршних 50 секунди водио са 64:58.

Направио је Олимпијакос прави подвиг у тих мање од минут игре. Прво је Пунтер погодио тројку, а после промашаја Ајона, винуо се и Папаниколау пет секунди пре краја и погодио за изједначење и продужетак – 64:64. Обично се дешава да тимови који на овакав начин дођу до продужетка, у наставку самељу грогираног ривала, али догодило се обрнуто.

Зенит је заиграо као да се ништа није десило, као да је ум Новака Ђоковића ушао у главе играча руског тима и са 13:4 су добили продужетак, за коначних 77:68.

Грцима није помогла ни сјајна партија Николе Милутинова, који је остварио дабл-дабл учинак од по 16 поена и скокова.

Анадолу Ефес је дошао до друге победе у сезони и то је славио усред Валенсије - 83:78.

Још једну одличну партију пружио је Василије Мицић, који је постигао 15 поена за турски тим, уз седам асистенција. Одличну утакмицу одиграо је и Крунослав Симон, који је био најефикаснији у Ефесу са 19 поена.

Валенсија је добила прве две четвртине, имала је предност 46:39 на полувремену, али је наставак меча потпуно припао гостима из Истанбула. Серијом 15:7 Ефес је повео, а потом је само подизао предност, која је дошла и до осам разлике (69:61). У последњем кварталу Шпанци су успевали у два наврата да дођу до четири поена заостатка, али не ближе од тога.

После два пораза на старту такмичења, укупном разликом од 44 поена, екипа Зенита стигла је до прве победе у елитном континенталном такмичењу.

Прилично неочекивано, добитник специјалне позивнице за ову сезону, славио је у Дворани мира и пријатељства у Пиреју, против уздрманог Олимпијакоса - 68:77, након 64:64 (19:20, 17:18, 11:15, 17:11) у регуларном току.

Ефес је на крилима сјајне игре у трећој четвртини освојио бодове у Валенсији (78:83), док је Барселона против Албе имала проблема у првом полувремену, а онда успела да се наметне и декласира прошлосезонског финалисту Еврокупа - 103:84.

Каталонци, које тренира Светислав Пешић, поред ЦСКА једини имају стопроцентан скор 3-0.

Шест тимова прати их са по 2-1, њих девет, укључујући Црвену звезду, забележило је по једну победу, а Валенсија је сама на дну табеле са 0-3.

Олимпијакос је пре две недеље остао без шефа струке, након растанка са Дејвидом Блатом, а док му не буде пронађена трајна замена, екипу предводи Литванац Кестутис Кемзура.

Са њим на клупи, у претходном колу је убедљиво савладана Валенсија, али у дуелу са Зенитом црвено-бели нису имали потребну енергију, изузев репрезентативца Србије Николе Милутинова, који је нанизао 16 поена и 16 скокова и остварио индекс корисности 30 тек нешто мањи од укупног индекса свих саиграча (35).

Олимпијакос је тројкама Пантера и Папаниколауа у последњих 45 секунди анулирао шест поена предности Зенита (58:64), међутим, у додатних пет минута је домаћин постигао само још четири поена и тако разочарао 7.000 својих навијача.

Најбољи код гостију је са 18 поена био Пољак Матеуш Понитка, док су некадашњи плејмејкер Партизана Алекс Ренфро и придошлица из Реала Густаво Ајон постигли по 10 поена.

Барселона - Алба 103:84

ТАБЕЛА: Барселона и ЦСКА по 3-0, Бајерн, Химки, Ефес, Реал, Армани и Асвел по 2-1, Звезда, Олимпијакос, Панатинаикос, Басконија, Алба, Жалгирис, Макаби, Фенербахче и Зенит по 1-2, Валенсија 0-3.

ПАРОВИ 4. КОЛА: Зенит - Панатинаикос, Ефес - Реал, Макаби - Валенсија, Бајерн - Химки, Звезда - Барселона (24. октобра), Жалгирис - Асвел, Алба - ЦСКА, Армани - Фенербахче, Басконија - Олимпијакос (25. октобра).

Извор: моззартспорт/мондо.рс