Пораз Кецмановића, побједа Марија!

Српски тенисер Миомир Кецмановић испао је са турнира у Москви, док је даље проша Енди Мари у Антверпену.

Тенис 17.10.2019 | 20:59
Кецмановић је доживео пораз од Француза Жеремија Шардија у два сета – 6:3, 6:4.

Њему је концентрација пала само у једном тренутку у првом сету, када је претрпео брејк који је Шарди сачувао до краја меча.

У другом сету виђен је идентичан сценарио. Кецмановић опет није добро ритернирао, што говори податак да ниеј створио ниједну брејк лопту током целог меча, а током сервиса је на тренутак пао.

То је било довољно Шардију да искористи једину брејку лопту и нешто касније заврши меч и пласира се у четвртфинале, где ће му противник бити бољи из дуела Карловић – Чилић.

Мари је наставио са победама елиминисавши Уругвајца Пабла Куеваса у осмини финала Антверпена – 6:4, 6:3.

Мари је трећи пут у низу победио Куеваса, а за то му је било потрено један час и 25 минута.

Он је доминирао на сервису током првог сета, а Уругвајац је имао среће да претрпи само један брејк.

У другом сету Куевас је припретио, одмах на почетку, али пропустио четири шансе да одузме сервис ривалу.

Пар гемова касније Мари је то казнио, направио брејк и решио меч.

У четвртфиналу Британац, некада светски "број 1", играће против Румуна Маријуша Копила.