Боби заблистао, Лука најавио паклену сезону!

Српски центар за 16 минута постигао исто толико поена у поразу Даласа од Милвокија.  Одлични Дончић и Марјановић недовољни за Адетокумба.  Грчки кошаркаш Јанис Адетокумбо водио је Милвоки до победе над Даласом упркос добрим партијама европских играча.

Кошарка 12.10.2019 | 10:51
Ближи се почетак НБА сезоне, али на паркетима у Америци већ све "пуца".

Милвоки је у ноћи између петка и суботе победио Далас 118:111. За екипу из Тексаса наступио је и српски репрезентативац Бобан Марјановић. Горостас из Бољевца није имао превелику минутажу, тек 16 минута, али му је и то било довољно да оствари сјајан учинак.

Марјановић је убацио 16 поена и имао осам скокова.

Најбољи у екипи Даласа био је Лука Дончић. Словенац је постигао 27 поена. Први стрелац меча био је прошлогодишњи МВП  Јанис Адетокумбо, који је сусрет завршио са 34 поена и 11 скокова.

Бакси су савладали Мавериксе резултатом 118:111 у припремном мечу пред почетак НБА сезоне.

Милвоки је успоставио контролу над мечом током треће четвртине и почетком четврте чувао огромну предност од 18 поена.

Уследила је серија Даласа од чак 16:0, али снаге за потпуни преокрет и сензацију није било.

Незаустављиви Јанис је имао 34 поена, 11 скокова и четири асистенције, а истакли су се Ерсан Иљасова и млади Хрват Драган Бендер са 18, односно 17 поена.

На другој страни Лука Дончић је имао 27 поена и седам скокова, док га је пратио Бобан Марјановић са 16 поена и осам ухваћених лопти. Кристапс Порзингис је додао 11 поена.

Кливленд је водио током већине меча и имао чак +19 током треће четвртине. Већ почетком последње деонице Пистонси су кренули да смањују предност, а до преокрета дошли у завршници.

Најбољи код победника били су Дерик Роуз, Брус Браун, Реџи Џексон и Андре Драмонд са по 15 поена.

На другој страни Колин Секстон је имао 24 поена, а пратио га је Тристан Томпсон са 15 поена и осам скокова.

Индијана Пејсерси су лако изашли на крај са Чикаго Булсима, 105:87.

Индијана ни у једном тренутку меча није губила, па је остала на 3/3 у припремном делу, док је Чикаго оставила без иједног тријумфа.

Ворен је имао 17, а Даг Мекдермот и Малколм Брогдон по 14 поена код победника. Са друге стране истакао се руки Коби Вајт који је убацио 24 поена, уз осам скокова.

Зајон поново доминирао! Зајон Вилијамсон, први пик на овогодишњем драфту, поново је бриљирао у припремном мечу за Њу Орлеанс.

Његов тим савладао је Јуту резултатом 128:127.

Зајон је Атланти дао 16 поена, Чикагу 29, а сада поново био феноменалан са 26 поена и пет скокова.

Његови Пеликанси су успели да надокнаде минус од 13 поена у последњој четвртини и дођу до тријумфа над Јутом кошем Џавона Беса на 1,4 секунде до краја.

Поред Зајона Александер-Вокер је имао 22 поена, Брендон Инграм 18, а Лонзо Бол 15.

На другој страни најефикаснији је био Џеф Грин са 20. Бојан Богдановић се истакао са 15 поена, колико је имао и Руди Гобер.

Никси су у другој четвртини примили 41 поен, а постигли само 17, што се на крају испоставило као кључ пораза.

У победничком саставу најефикаснији био је Бредли Бил са 21 поеном, док му је истом мером парирао Маркус Морис.

Филаделфија 76ерси су савладали Шарлот Хорнетсе са 100:87.

Питање победника у том мечу решено је током треће четвртине, када су гости дошли до максималних +26.

Њих је до победе водио доскорашњи бек Мајамија Џош Ричардсон са 18 поена, једним више од најефикаснијег противника, Двејна Бејкона.

Бостон није имао проблема са Орландо Меџиком. Селтикси су славили победу 100:75 на гостовању.

Бостон је највећу предност остварио током друге деонице, када је дошао до +35. До краја меча Орландо је мало ублажио пораз.

За Бостон је Џејсон Тејтум постигао 15 поена, док је најефикаснији на другој стрнаи био Теренс Рос са 21.