АБА: Замало "стотка" - ФМП надиграо Мегу!

Кошаркаши ФМП убедљиво су у Железнику савладали Мегу Бемакс са 98:79, на отварању другог кола регионалне АБА лиге.  ФМП убедљиво до 2-0: Мега без шансе у Железнику.  Екипа Владимира Јовановића рутински тријумфовала у малом београдском дербију на "Јадрану".  ФМП на врху АБА лиге! Лаган тријумф Пантера против Мега Бемакса - 98:79.

Кошарка 11.10.2019 | 23:14
Након тријумфа над Крком, "пантери" су уписали нови тријумф и тако избили на чело табеле.

Друга четвртина била је одлучујућа, у којој су домаћи постигли чак 34 поена, па су у другом полувремену "одрађивали посао" и чували високу предност.

Сјајну утакмицу одиграло је више кошаркаша ФМП, а најефикаснији био је Дуоп Рит са 23 поена.

Пратили су га Стефан Ђорђевић са 20 поена, Марко Јеремић са 14, док је Алекса Раданов убацио 13 поена.

У пораженој екипи најефикаснији био је Един Атић са 21 поеном, Лука Церовина додао је 16, а Филип Станић 13 поена.

У наредном колу ФМП гостује Цибони, док Мега Бемакс дочекује Задар.

Убедљиво као што коначан резултат говори, кошаркаши ФМП-а надиграли су Мегу и отворили сезону узастопним тријумфима.

ФМП - Мега 98:79 (20:21, 34:19, 19:20, 25:19)

Само прва четвртина протекла је у равноправној борби београдских ривала, јер је од 11. минута домаћин кренуо у велику серију и до паузу наговестио свој рутински тријумф.

Аустралијски крилни центар "пантера" Дуоп Рит постигао јер 23 поена, такође високи Стефан Ђорђевић убацио је 20, а Марко Јеремић (14) и Алекса Раданов (13) су уз остатак екипе константно држали екипу Дејана Милојевића на безбедној удаљености.

Са друге стране, још један убедљив пораз Меге није спречила добра партија Едина Атића. То што је он са 21 поеном, девет скокова и осам асистенција био близу трипл-дабл учинка није помогло да Мега спречи свој други неуспех, после којег остаје на скору 0-2.

Са друге стране, ФМП је играо мирно, кажњавао огроман број грешака гостију (чак 22 изгубљене лопте) и без проблема привео меч крају.

ФМП: Рит 23, Ускоковић 7, Пецарски 3, Јеремић 14, Пот 7, Ђоковић, Раданов 13, Тејић 4, Шешлија, Улубај, Ђорђевић 20, Момиров 7.

Мега: Мишковић 3, Трифуновић, Атић 21, Марјановић 2, Ашћерић 6, Мусић, Чарапић 4, Симоновић 12, Церовина 16, Мацура, Танасковић 2, Станић 13.