Далас изгубио од Детроита у повратку Порзингиса!

У ноћи између среде и четвртка одиграно је пет пријатељских мечеву између НБА тимова.  Зајон и Зак "ломили" обруче у Чикагу, Боби играо четвртину за Еуро-Далас.  Погледајте видео извештаје са две занимљиве НБА утакмице одигране рано јутрос по нашем времену.

Кошарка 10.10.2019 | 12:07
Детроит је био бољи од Даласа, 124:117 у утакмици у којој се Кристапс Порзингис вратио на паркет.

Прво полувреме припало је Даласу који је тај део игре добио са девет поена разлике, али су се Пистонси у потпуности вратили у игру у трећој четвртини, да би у последњој деоници стигли до вођства и победе.

Лука Дончић је постигао 21 поен, осам скокова, пет асистенција и три украдене лопте, док је Кристапс Порзингис забележио 18 поена уз седам скокова.

"Није ме било на терену неко време, било је лепо поново заиграти. Имао сам тај природан осећај за шут, мада сам промашио доста отворених ситуација. Ипак, срећан сам што сам поново у игри, сада је време да се почне побеђивати", рекао је Порзингис.

Задовољан је био и Дончић.

"Он је сјајан играч, мислим да је одлично одиграо", рекао је репрезентативац Словеније.

Лук Кенард био је најефикаснији код Пистонса са 19 поена, а Дерик Роуз је забележио поен мање. Блејк Грифин је додао 17, а Андре Драмонд укупно 13 поена.

Орландо је као гост победио Атланту са 97:88, Теренс Рос је постигао 20 поена, а Никола Вучевић 13 уз четири скока и асистенцију. Код Хоукса, Тре Јанг је био најбољи са 18 поена.

Мајами је био бољи од Шарлота, 108:94. Дион Вејтерс је био најбољи у екипи са Флориде, постигао је 19 поена, док је код Хорнетса, Тери Розије постигао 18 поена.

Занимљиво је било у обрачуну Чикага и Њу Орлеанса, Пеликанси су славили сса 127:125. Чикаго је на уласку у последњу деоницу имао 15 поена предности али је све прокоцкао, Пеликанси су постигли чак 41 поен и тројком Џејџеј Ридика на 26 секунди пре краја стигли до победе. Најефикаснији у победничком тиму био је Зио Вилијамс са 29 поена.

Милвоки је био убедљив против Јуте, 133:99 у сусрету у којем је Јанис Адетокумбо постигао дабл-дабл од 22 поена и 11 скокова.

Зајон Вилијамсон и Зак Лавин водили су мали рат јутрос у "Јунајтед центру".

На крају, први пик са јунског драфта изашао је као победник за поен у односу на екс-победника такмичења у закуцавању на Ол-стару, а његови Пеликанси за два поена у односу на Булсе – 125:127.

Масивни "руки" са Дјука представио се публици у Чикагу закуцавањима, продорима под кош и шутем са дистанце, али не и ван линије 7,24. За 27 минута убацио је 29 поена уз један промашај из игре (12/13) и три са пенала (5/8), а енергичну партију на обе стране терена употпунио је са четири скока, четири асистенције, украденом и изгубљеном лоптом.

Оно што, међутим, "упада у око" је да је прва постава "бикова" прилично надиграла петорку Њу Орлеанса, у којој су и Вилијамсон (-18) и Џру Холидеј (10 поена, -17) и Лонзо Бол (2 поена, 9 асистенција, -14) и Брендон Инграм (9 поена, -12) били у приличном минусу упркос победи.

Резервисти Пеликанса заслужнији су за коначан резултат, попут Џалила Окафора (13, 3 ск), Никејла Александер-Вокера (13, 7 ас), Френка Џексона (12, 3 ас) и Џоша Харта (11, 4 ск, 3 ас).

Лавин је за 24 минута убацио четири тројке из седам покушаја и сабрао 28 поена уз три асистенције, а двоцифрени у петорци Чикага били су и Ото Портер (16, 7 ск, 8 ас) и двојица европских асова, Лаури Марканен (12, 4 ск, 4 ас) и Томаш Саторански (11, 5 ск, 8 ас).

Наш Бобан Марјановић одиграо је прву утакмицу за Далас Мевериксе и за 12 минута убацио четири поена уз два скока, што уз добру игру еуро-тандема Лука Дончић (21, 8 ск, 5 ас, 3 укр, 2 изг)/Кристапс Порзингис (19, 7 ск, 2 ас) није било довољно за победу.

Бољи је био Бобијев бивши тим, Детроит Пистонс – 124:117.

Око 10.000 навијача у "Литл сизарс арени" аплаузима је поздравило Марјановићев улазак у игру.

Словенац и Летонац шутирали су из игре идентичним процентом, 7/18.

Два дана након што је на дебију за Пистонсе убацио десет поена уз четири асистенције за 15 минута, НБА ветеран Дерик Роуз био је најефикаснији играч екипе. Некадашњи МВП лиге као резервиста играо је 24 минута, убацио 8/12 и завршио меч са 18 поена, два скока и пет асистенција.