ЕК - Прва побједа Лиможа: Ритас "пао" пред Партизан!

У последњој утакмици Групе Б Еврокупа, Лимож је код куће победио Ритас.  Ђорђевићев Виртус "меље", Тодоровић предводио Андору.  Кошаркаши Виртуса из Болоње задржали су максимални учинак ове сезоне, поред три победе у Серији А, добили су и други меч у Еврокупу.  Тео победио у Еврокупу после 12 година: "Српска" Болоња рутински за 2 од 2! Екипа Саше Ђорђевића савладала Макаби Ришон и сачувала максималан учинак у групи А.

Кошарка 09.10.2019 | 23:17
Ритас постигао само 9 "двојки" – Партизан једини непоражен! Партизан је после другог кола Еврокупа једини непоражени тим у Групи Б.

Лимож је уписао прву победу, а Ритас пораз у актуелној сезони Еврокупа. Након последње утакмице 2. кола Групе Б, Партизан је остао усамњен на првом месту табеле. "Парни ваљак" је једини са максималним учинком на почетку такмичења.

Дуел одигран у Француској решен је у последњој четвртини, када је некадашњи првак Европе направио кључну разлику и победио 82:61 (19:17, 14:14, 25:23, 24:7).

Кључна је била последња деоница у којој је домаћин успео да направи чак "+21". Гости су за 10 минута постигли тек седам поена, док је Лимож био на 24.

Најбољи у победничком тиму био је Семај Кристон са 19 поена, пратили су га је Уго Инверници са 14 и Винсент Сенфорд са 16.

У пораженој екипи истакли су се само Пако Круз са 13 и Терел Халоувеј са 10 поена.

Пораз је доживео литвански Ритас са неочекивано убедљивих 82:61 од Лиможа, на гостовању у Француској.

Мало ко је очекивао овако "глатку" победу домаћина након врло неизвесних 30 минута (58:54) током којих су се екипе неколико пута смењивале у вођству.

Међутим, заказао је шут Ритаса у последњем периоду, литвански тим је постигао само 7 поена у последњих десет минута па је пораз био неизбежан.

Лимож је предводио Семај Кристон са 19 поена и 7 асистенција, док је Винсент Сенфорд додао 16 поена уз 6 скокова.

Иго Инвернизи је додао 14 поена, док су по 10 убацили Маркуг Гињард и Брајан Конклин.

Најефикаснији у екипи Ритаса био је Пако Крус са 13 поена, док је 10 додао Терел Холовеј.

Ритас је шутирао очајних 29% за два поена, па Литванцима није помогло ни сјајних 10 тројки из 23 шута, јер је домаћин убацио 11 из 22.

У следећем колу Ритас дочекује Партизан, 15. октобра.

Ђорђевићев Виртус "меље", Тодоровић предводио Андору. Кошаркаши Виртуса из Болоње задржали су максимални учинак ове сезоне, поред три победе у Серији А, добили су и други меч у Еврокупу.

Екипа Александра Ђорђевића је у другом колу Групе А убедљиво савладала израелски Макаби Ришон 96:77.

Виртус је од старта меча диктирао ритам и постепено повећавао разлику, Ришон је држао прикључан до завршнице треће четвртине када домаћи тим серијом тројки прелама меч.

Најефикаснији у екипи Виртуса био је Френк Гејнс са 21 поеном, док је одличан био и Стефан Марковић са 15 уз 4 асистенције.

Двоцифрен учинак имао је и Милош Теодосић са 11 поена и такође 4 проигравања, 11 поена је убацио и Ђампаоло Ричи уз 10 скокова, док је 10 додао Алесандро Пајола.

Макаби је предводио Алекс Хамилтон са 18 поена уз по 4 скока, асистенције и украдене лопте, а 17 је постигао Џордан Свинг.

Дерил Монро их је пратио са 14 уз 6 скокова, а двоцифрен је био још Адам Аријел са 12 уз 5 ухваћених лопти.

Милош Теодосић се вратио наступању у Еврокупу после пуних 12 година! Српски плејмејкер је дебитовао за Виртус Болоњу у том такмичењу у победи против Макаби Ришона, а запажену партију имао је некадашњи репрезентативац Србије Стефан Марковић.

ВИРТУС БОЛОЊА - МАКАБИ РИШОН 96:77 (24:18, 21:22, 26:19, 25:18)

Виртус је у Болоњи без већих проблема савладао израелски тим и тако забележио и други тријумф у Еврокупу у исто толико одиграних мечева. Меч је резултатски био преломљен у трећој четвртини, када је постало јасно да гости неће моћи да издрже ритам који је наметнула екипа Саше Ђорђевића.

Прву четвртину Болоња није отворила на идеалан начин, али су већ до краја те деонице успели да стекну шест поена предности. Екипа Ришона се добро држала у наредних 10 минута, пре свега на крилима Џордана Свинга и Алекса Хамилтона, али је онда Болоња "додала гас" у наставку и њихова предност је само наставила да расте до краја утакмице.

Теодосић је у тиму Болоње убацио 11 поена за 24 минута на терену у свом првом мечу у Еврокупу још од сезоне 2006/07, када је креирао игру свог матичног клуба, ФМП Железника. Он је тројке шутирао 3/8, а забележио је и четири асистенције.

Најефикаснији у тиму Болоње био је Френк Гејнс са 21 поеном, а одличну партију је пружио и Стефан Марковић. Он је постигао 15 поена, уз 6/9 шут из игре. Наш млади кошаркаш Стефан Николић провео је само 32 секунде на терену, у самом финишу утакмице.

У тиму Макаби Ришона највише поена су постигли Хамилтон са 18 и Џордан са 17, док је Дарил Монро убацио 14.

У трећем мечу групе Андора је разбила немачки Улм 97:78 на свом терену.

Шпански тим је меч преломио у другом кварталу који је добио 30:15 и стекао недостижних 51:37.

Андора је имала шесторицу играча са двоцифреним учинком, а најефикаснији је био Србин Дејан Тодоровић са 15 поена уз 5 асистенција.

Дејвид Јелинек је додао 12, Наћо Љовет је убацио 11 уз 7 скокова, док су по 10 постигли Тајсон Перес, Дејвид Вокер и Џереми Сенглин.

Други српски кошаркаш Дејан Мусли једини није наступио у екипи Андоре.

Улм је предводио Дерек Вилис са 22 поена, 15 је постигао Тајлер Харви док је 10 убацио Килијан Хејз уз 7 асистенција и 4 скока.