Цвајта: Хамбургер преузео врх!

Рутинска победа Диносауруса над Гројтером за излазак на прво место - 2:0.

Фудбал 06.10.2019 | 08:00
Велики кикс Штутгарта изазвао је померење на табели Цвајте. Такав дар, да се победом поподне на прво место искористио је Хамбургер. Није било лако, добро се држао Гројтер Фирт, али на крају два гола вредна три бода и првог места за Хамбургер – 2:0.

Далеко више шутева на гол, убедљиво већ посед имао је домаћин. Била је то, практично, викторија пред голом Гројтера. Пут до мреже нашао је Дуџак у 49. минуту, да би све до финиша тај резултат био на снази, док Кител у 85. није дуплирао на 2:0 и решио све дилеме око победника.

Вредну победу уписао је Хановер. Тек другу у шест последњих кола. Али три бода су узета у гостима, у Дрездену против Динама – 2:0.

Најзанимљивији период утакмице је био у осам минута средином другог полувремена. Најпре су у 65. минуту искључени Кројцер и Алборноз, екипе су остале са по десеторицом на терену. А, у 72. је Корб погодио мрежу домаћина и резервисао три бода Хановеру, која је оверио поготком минут пре краја Тојхерт.