Прва лига РС: "Рудари" сигурни, дебакл Брчака!

На три меча 8. кола Прве лиге РС славили су домаћини, а част гостију спасио је Жељезничар, освојивши бод у Јањи.

Фудбал 28.09.2019 | 22:41
Фудбалери Рудар Приједора савладали су данас пред домаћом публиком екипу Текстилца резултатом 3:0 и заостатак за водећом Крупом, која је у овом колу била слободна, поново смањили на три бода.

Већ до 15. минута било је јасно ко ће у овом дуелу имати више разлога за задовољство, с обзиром да су у првој трећини првог полувремена мрежу "кројача" тресли Дино Калесић и Немања Пекија.

Резултат 2:0 на снази је био све до 77. минута, када је коначних 3:0 поставио Милан Шикањић, који се у Рудар Приједору налази на позајмици из бањалучког Борца.

На стадиону "Др Милан Јелић" у Модричи гостовало је брчанско Јединство – и доживјело дебакл (5:0).

Двоструки стријелац за Модричане био је Озрен Перић, а мрежу Брчака још су погађали Зоран Благојевић, Митар Трифковић и Стефан Триван.

Највише голова, шест, виђено је на Градском стадиону у Градишци, гдје је Козара резултатом 4:2 савладала Славију.

Домаћин је у 66. минути имао сигурних 3:0 послије погодака Србољуба Јандрића, Владимира Петковића и Немање Гаврића, ствари је закомпликовао Славијин Дејан Бјелош погоцима у 69. и 74. минуту, али је, ипак, све било познато у 85. минуту, када је четврти гол за Козару постигао Никола Бабић.

Једини меч без голова одиграли су Јањи Подриње и Жељезничар Спорт тим.