Клептоман у Нициној свлачионици!
Нестао Долбергов сат од 70. 000 евра, осумњичена нада француског фудбала! Суперталентовани Ламин Дијаби под дисциплинским поступком и прети му отказ у клубу са Азурне обале. Скандал у Ници - лопов у екипи! Нападач жели да "истера правду", а спреман је и да ризикује место у екипи. Све то због сата. . .
Фудбал 27.09.2019 | 10:32
Све се догодило у понедељак, у Нициној свлачионици, а Дијаби ризикује да добије отказ у клубу. После тога би му му објективно била угрожена и даља каријера.
Дијаби у Ници игра од своје 13. године, а до сада је забележио шест наступа у првом тиму француског клуба. Прошао је и кроз све млађе репрезентативне селекције.
У овом тренутку млади фудбалер је предмет дисциплинског поступка, наређено му је да се појави на рочишту које би могло да резултира управо поменутим отказом у клубу.
Клуб је свакако у тешкој ситуацији, с обзиром да је Дијаби уз Игнатијуса Ганга, један од најперспективнијих играча који су дошли из омладинског погона клуба са Азурне обале.
Писали смо пре неколико дана о скандалу у Ници, скупоцени нападач екипе Каспер Долберг остао је без сата вредног 70 хиљада евра, све се одиграло у тренинг центру, па се сумња да је лопов неко од саиграча.
Сада су се појавиле нове информације, Данац је наводно тражио да не игра утакмицу за викенд сад Дижоном уколико се "лопов" не пронађе, а спреман је да не буде у постави све док се то питање не реши, јављају инострани медији.
Ипак, председник клуба Жан-Пјер Ривере је играчу и свима у тиму јасно ставио до знања да шпицу неће бити допуштено да пропусти дуел, а тренер Патрик Вијера чак планира и да Данац почне утакмицу.
С обзиром да је званични став Нице да се неће мешати у овај инцидент и да неће тражити кривца, Долберг је контактира са полицијом, а они су успели да пронађу починиоца!
Наиме, осумњичен за ово чудно злодело јесте Ламин Диаби-Фадига, један од најталентованијих младих фудбалера француске екипе, који тренутно наступа за резервни састав.
Овај осамнаестогодишњак је уписао и шест наступа за први тим, а наводи се да се нашао у свлачионици у време тренинга и да је покупио нападачеву имовину. То је "тргло" челнике који су отворили дисциплински поступак против фудбалера, који ће морати да сведочи пред њима и призна своје грехе.
По свој прилици, он ће бити отпуштен због ове "несмотрености", у питању је играч који је наступао у свим омладинским категоријама Француске, а у академији Нице је од 14. године.
Чудна ситуација биће приведена крају, а резултираће по свој прилици и добро и лоше по црвено-црне. С једне стране имаће Долберга у екипи, поново спремног да игра и концентрише се само на терен, док ће са друге остати без једног од најталентованијих из своје школе, због глупости коју је урадио.
Нек му је за наук...
Извор: моззартспорт/мондо.рс

Коментари / 0
Оставите коментар