ШПА: Реал на челу, голеада у Валенсији!

Јовић постигао гол, али ВАР "каже" да још чека! Реал Мадрид победио Осасуну и осамосталио се на првом месту Примере. Луки Јовићу ВАР поништио гол због офсајда.  "Маказице" и три гола за 9 минута: И то је мало Валенсији! Сјајан меч 6. кола Примере одиграли су Валенсија и Хетафе. Није било победника, а виђено је шест голова.  Да човек не поверује: Јовићу због неколико центиметара поништен првенац за Реал! Мадриђани головима Бразилаца победили Осасуну.

Фудбал 25.09.2019 | 23:22
Лука Јовић поново је био у стартних 11 Реал Мадрида у Примери...

У среду је на "Сантјаго Бернабеу" гостовала Осасуна у 6. колу шпанског првенства. Мадриђани су победили 2:0 (1:0) и осамосталили се на првом месту табеле са бодом више од градског ривала Атлетика.

Српски нападач одиграо је свих 90 минута, био је чак и стрелац, али су његова и радост навијача трајали врло кратко. Јовић је мало пожурио, а из ВАР собе је стигла потврда да је погодак постигнут из недозвољене позиције.

Мораће још да чека на "првенац"…

Није лако носити Реалов дрес: Звиждуци, гол, па сузе! Млади Бразилац сјајним поготком "пробио лед".

Велика очекивања имају у Реал Мадриду од 19-годишњег Винисијуса Жуниора, а навијачи се надају да ће - без обзира на своје године - већ ове сезоне бити међу највећим звездама скупоценог тима.

Није, међутим, добро почело по младог Бразилца, пошто у првих пет утакмица није био стрелац, а нестрпљивим - често и размаженим - присталицама "краљевског клуба" то се није допало.

Ове среде, у дуелу са Осасуном, са трибина "Сантјаго Бернабеу" стадиона могли су се чути звиждуци упућени Винисијусу.

Млади нападач их је, ипак, утишао у 36. минуту, када је сјајно шутирао са 17-18 метара.

Колико је био под притиском да "пробије лед" када је у питању актуелна сезона, пошто је у прошлој постигао четири гола (два у Примери, два у Купу краља), најбоље показује то што је бризнуо у плач када се затресла мрежа Осасуниног гола.

Винисијус је, иначе, стигао у Реал лета 2018. из Фламенга за 45.000.000 евра. После одличних партија за Б тим, брзо је добио прилику и у најјачој постави, а очекује се да већ ове сезоне заблиста. Иако му је тек 19 година...

Било је то вече бразилских тинејџера из Реала.

Гол за самопоуздање није постигао Србин, али јесте Жуниор Винисијус. Бразилац је са ивице шеснаестерца послао милиметарски прецизну "кифлу" у даљи угао. Реал је повео, а Винисијус није могао да обузда емоције већ је бризнуо у плач. Тешко се носио са притиском и звиждуцима навијача Реала, које су га у последње време све чешће "чашћавали".

Од 36. минута утакмице против Осасуне, ипак, је све много лакше за 19-годишњег момка.

Све дилеме око победника решио је његов годину дана млађи земљак Родриго и то само минут пошто је заменио управо Винисијуса. Добио је лопту на левој страни, варком тела "изломио је кичму" чувару и прецизним ударцем ставио тачку на победу Реала.

Мадриђани имају четири победе и два ремија, док је Осасуна у средини табеле са седам бодова. Пораз од Реала био јој је први ове сезоне, међутим на свом конту има само једну победу и чак четири ремија.

Да човек не поверује: Јовићу због неколико центиметара поништен првенац за Реал. Мадриђани головима Бразилаца победили Осасуну.

Зато су и довели, зато су их збирно платили 90.000.000 евра. Чекао је Реал по годину, годину и по, да Винисијус Жуниор и Родриго стекну право селидбе у Европу, веровао у потенцијал какав су демонстрирали као голобради дечаци у дресовима Фламенга и Сантоса, да би тандем скупих аквизиција у шестом колу Примере потврдио да је вредан чекања и оцртао таленат на стадиону „Сантјаго Бернабеу“ и потписао се испод тријумфа над Осасуном – 2:0.

По свему заслуженог, јер је тим Зинедина Зидана био далеко уверљивији него у почетним утакмицама сезоне, а мало му је недостајало да буде и ефикаснији. Баш мало. Који центиметар. Повлачиле су се линије у ВАР соби, радили лењири, а на крају је трећи велики таленат из „генерације која расте“ – на коју се председник Флорентино Перез опкладио, уверен да ће вратити пехаре из Барселоне – Лука Јовић ускраћен за првенац на новој адреси.

Дао је новајлија из Ајнтрахта први гол откако је летос стигао у послу вредном 60.000.000 евра, деловало је да је и њему пао камен са срца, али је дигитализација пресудила да то што је ураидо у 58. минуту не важи. У неким ранијим временима ово би био гол, не би се доводило у питање, нарочито не против клуба какав је краљевски, међутим, откако су машине ушле у фудбал најпопуларнији спорт је постао праведнији, српски шпиц је остао без онога што је игром заслужио, а састав из Памплоне је добио шансу да преживи.

Није дуго издржао, јер је Родриго у 72. минуту – и тај погодак је прегледаван, али је ВАР одлучио да је све било регуларно – постигао првенац у дебитантском мечу са Реал и ставио тачку на утакмицу у којој су Мадриђани контролисали дешавања на терену и после нерешеног резултата Атлетик Билбаа са Леганесом осамио се на челу табеле.

А пре само десетак дана деловало је да је ова сезона налик пређашњој.

Јовић ће у наставку тек започете, пре или касније, прорадити, али је за његово самопоуздање било битно да је вечерас поентирао. Имао је три велике шансе, једну у првом полувремену није искористио, с тим да она не може да се подведе под зицер пошто му се лопта одбила пред ноге, почетком другог пуцао је са десетак метара изнад пречке, а кад је коначно погодио циљ успротивио се ВАР који је „видео“ да је Лукина копачка тек врховима прстију била испред ципеле једног дефанзивца Осасуне.

Некадашњи шпиц Црвене звезде добио је прилику пошто је Зидан решио да одмори Карима Бензему пред дерби са Атлетиком и меч са Клуб Брижом у Лиги шампиона. Није било у нападу ни Азара, ни Бејла, мењали су их према најавама Лукас Васкез и Винисијус. Бразилац је у 36. минуту бризнуо у плач пошто је постигао први гол у сезони, да би се у другом његов земљак Родриго представио мадридској публици као вихоран играч.

Још ако проради Лука Јовић требало би Зидан да има стварно офанзиву за наредну деценију.

"Маказице" и три гола за 9 минута: И то је мало Валенсији! Сјајан меч 6. кола Примере одиграли су Валенсија и Хетафе. Није било победника, а виђено је шест голова.

У најмању руку ЧУДНА, али и одлична утакмица одиграна је у среду увече на Местаји.

Меч између "слепих мишева" и Хетафеа обиловао је преокретима и прелепим головима, од којих се свакако издвајају "маказице" Максимилијана Лопеза.

Уф, како се само лепо снашао Уругвајац након тачно пола часа игре. Хетафе је у тим тренуцима увелико чувао предност стечену из првог минута, када је матом у четири потеза "избацио" комплетну одбрану домаћих, а Хаиме Мата из недозвољене позиције поентирао. Течна и брза акција "заслепила" је помоћног судију, који није видео Матин офсајд.

Све је заборављено када је Лопез на осам-девет метара од гола подигао лопту и акробатским потезом изједначио резултат.

Валенсија је за само девет минута од 0:1 стигла до 3:1. Лопез је био стрелац и у 34. минуту, а "блиц криг" је завршио Корејанац Ли Кангин.

Међутим…

Бодови су на крају подељени. Недостајала је концентрација у одмрани домаћег састава. Жасон је у 66. искористио пас Кенедија, да би три минута касније Анхел погодио после додавања Даконама.

За 3:3!

Резултат се до краја није мењао, тако да су навијачи Валенсије други пут узастопно напустили разочарани Местају у Ла Лиги. У недељу је Леганес освојио први бод у сезону у Валенсији, а три дана касније и Хетафе се радовао.

За утеху им и даље остаје победе са почетка Лиге шампиона на Стамфорд Бриџу (1:0).