ПОР: Играло се до 95, а Порто побиједио у 98. минуту!

Нови кикс Спортинга! Змајеви сами себи закомпликовали живот!

Фудбал 16.09.2019 | 11:10
Имао је Порто победу у џепу, све је ишло као подмазано, а онда је Порто прокоцкао велику предност и на крају морао да чупа победу у последњим секундима гостовања Портимоненсеу.

Голом шпанског штопера Ивана Маркана у 98. минуту меча, Порто је на једвите јаде успео да савлада Портимоненсе са 3:2 и да веже четврту победу у првенству којом је остао уз раме Бенфике и на бод од изненађујућег лидера Фамаликаоа.

Порто је повео у 25. минуту голом Алекса Тељеса са беле тачке пошто је претходно домаћи капитен Жадсон играо руком. Предност је у последњим моментима првог полувремена дуплирао Зе Луис, велико појачање из Спартака. Бразилац је на другој стативи сачекао центаршут Мареге и погодио.

Порто је у другом полувремену контролисао ситуацију, чувао предност, а онда доживео нокдаун за три минута. Денер је у 74. минуту ударцем главом после корнера смањио на 1:2, а само три минута касније је изједначио Јапанац Анзаи после сјајне соло акције и прелепог ударца са 20 метара.

Порто је одједном дошао у тешку ситуацију и свим силама кренуо напред. Пролазили су минути, а Портимоненсе је одолевао. Судија је показао да ће се играти пет минута надокнаде времена, али је и она продужена до 98. минута када је Иван Маркано био највиши на петерцу и сјајним ударцем главом донео победу Змајевима.

За разлику од Порта, Спортинг није успео да се извуче и направио је нови кикс. Ако се гостовање неугодној Боависти може посматрати као кикс. Ни смена тренера Кајзера, није продрмала успаване Лавове. Нови тренер Леонел Понтес није дебитовао како је желео. Већ у седмом минуту је Боависта повела фантатсичним голом Марлона из слободњака са преко 25 метара.

Спортинг је до краја имао више лопту у ногама, али није правио неке посебно добре шансе. Пораза их је спасао слободњак Бруна Фернандеша у 62. минуту. Уз много среће! Лопта је закачила неког од домачих играча, променила смер и преварила голмана. На крају је Фернандеш у надокнади времена зарадио други жути картон и искључења па ће пропустити наредни меч у којем Спортинг дочекује Фамаликао.

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 5. КОЛО