РУС: Зенит није блистао, али је Арсенал положио оружје!

Шатов два минута пре краја оверио победу - 3:1.

Фудбал 13.09.2019 | 21:16
Две недеље првенствене паузе нису утицале на Зенит. Нити су му поквариле, али ни поправиле форму. Још једно коло, девето по реду, још једна неубедљива победа шампиона Русије. У Санкт Петербургу оружје је положио Арсенал из Туле – 3:1.

Домаћин је идеално отворио утакмицу. Артјом Дзјуба је већ у 5. минуту погодио за 1:0 и обично тада код великих тимова се све отвори и самељу ривала. Можда би тако било и сада да Сардар Азмун није промашио пенал у 22. минуту. Да је тада било 2:0, ко зна како би се завршило.

Овако, мало се несигурности увукло у редове плаво-белих, гости су се полако ослобађали притиска и у 56. минуту преко Берхамова су дошли до изједначења. Њихова нада да могу макар до бода трајала је 10 минута.

Тада је досуђен други пенал за Зенит, а Дријуси је преузео одговорност и погодио за 2:1. И тек на крају, два минута пре фајронта, Шатов је голом оверио победу домаћина.

Некадашњи капитен српске репрезентације Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута за Зенит.