НФЛ: Грин Беј славио у Чикагу на премијери 100. сезоне!

Лафлур као Ломбарди! Екипа Грин Беј Пекерса савладала је великог ривала Чикаго Берсе 10:3 на старту нове НФЛ сезоне.

Остали спортови 06.09.2019 | 12:07
Премијеру јубиларне 100. НФЛ сезоне обележиле су две одбране, а решио ју је квортербек Пекерса Арон Роџерс који је бацио 203 јарде и тачдаун.

Берси су повели на свом "Солџер Филду" филд-голом Едија Пинеира са 38 јарди четири минута пре краја првог периода.

Међутим, почетком друге четвртине Роџерс проналази Џимија Грејема за ТД од осам јарди за преокрет на 7:3.

Уследила је жестока борба две одбране, две екипе су укупно освојиле 470 јарди, али нису могле да приђу енд-зонама.

Пет минута пре краја меча Мејсон Кросби погађа филд-гол са 38 јарди и ставља победу свог тима у руке дефанзивне линије која је била импресивна целе вечери и то је потврдила још једном у финишу меча.

Берси су имали прилику да изборе продужетак, али је на мање од два минута пре краја сејфти Пекерса Адријан Ејмос пресекао пас Мича Трубиског у енд-зони.

Тако је Мет Лафлур дебитовао на клупи Пекерса на идеалан начин, победом на терену највећег ривала.

Последњи који је то успео да уради је био легендарни Винс Ломбарди, по којем је назван Супербоул трофеј, далеке 1959. године.