ТУР: Трабзон саплео Фенер!

Малатија примила три комада па се пробудила! Алања усамљена на врху!

Фудбал 02.09.2019 | 16:00
Паде у воду велики тријумф Фенербахчеа у дербију против Башакшехира прошле недеље. Екипа Ерсена Јанала, жељна титуле, добро је ушла у нови шампионат (две победе), али овај кикс са Трабзоном код куће никако није укалкулисала - 1:1.

Бољи су били домаћи, имали готово дупло више опасних покушаја, али нису успели да дођу до целог плена. Предност Канаринцима донео је Гари Родригес после проигравања Макса Крузеа у 17. минуту. Десет минута касније понајбољи играч гостију Калеб Екубан погодио је за 1:1.

До краја је остало више од сат времена, међутим и поред свих покушаја Фенер није успео да дође до нове предности и нова три бода.

Пуно голова видели смо у сусрету Малатије и Алање - 2:3. Ривал Партизана у квалификацијама за Лигу Европе био је готово нокаутиран у првом полувремену, примио три гола, али је успео да устане и врати се у меч за само десетак минута игре у наставку. С два брза поготка Малатија се вратила (Бифума и Јаховић), успела у надокнади чак да дође до изједначења, међутим тај трећи погодак им је поништен.

ТУРСКА 1 - 3. КОЛО