ПОР: Порто одрао Гимараиш са два играча више!

Двоструки стрелац Муса Марега.

Фудбал 02.09.2019 | 15:30
На крилима разиграног Мусе Мареге и са два играча више Порто је стигао до треће првенствене победе и тријумфално отишао на репрезентативну паузу. На крају убедљивих 3:0 против Виторије из Гимараиша и могу да буду задовољни пулени Сержа Консесисаоа, због завршетка циклуса који је украсила победа над Бенфиком (0:2) прошлог викенда у великом дербију.

Био је Змајевима посао знатно олакшан већ на самом почетку након што је искључен гостујући штопер Тапсоба у првом минуту. Мотивисани Марега није желео да губи време, већ у 14. минуту погодио је на пас Хезуса Короне и утабао стазу Порту ка новом тријумфу. Играли су домаћини колико им је било потребно.

С играчем више само су одржавали стечену предност, а сваки план гостију да могу до неког изненађења пао је у воду у 79. минуту након искључења нападача Дејвидсона. Био је то позив који је Порто домаћински прихватио, па су у надокнади штопер Иван Маркано и сјајни Марега са још по једним голом ставили тачку на нову победу Змајева.

У последњем мечу овог четвртог кола Бенфика је као гост демолирала Брагу са чак 4:0. Блистао је двоструки стрелац Пици док су домаћи фудбалери частили госте са још два аутоглоа у финишу утакмице. Овим тријумфом Бенфика је стигла Порто на деоби другог места.

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 4. коло