ЛШ, Звезда - Јанг бојс: Хајде, опет!

За сујеверне међу навијачима црвено-белих много је назнака да ће се вечерас радовати.

Фудбал 27.08.2019 | 16:14
ЛШ, Звезда - Јанг бојс: Хајде, опет!
Пре 15 година Црвена звезда и Јанг бојс играли су у Швајцарској 2:2, па је у Београду било 3:0 за црвено-беле.

(Резултат утакмице истих ривала прошле среде у Берну је, такође, 2:2)

Пре 12 година навијачи Црвене звезде као кореографију имали су нацртан тенк и поруку: "Прорадила Звездина машина". У тој утакмици савладан је пољски Гроцлин на "Маракани" 1:0.

(И поред обраћања Владана Милојевића и Марка Марина на конференцији за медије, вест дана у понедељак из Звезде било је постављање тенка на плато испред северне трибине "Маркане")

Прошле године Звезда је у 3. колу квалификција за Лигу шампиона елиминисала словачки Спартак из Трнаве голом у продужетку.

(И ове године су црвено-бели у истој рунди играли додатних пола сата, али и то није било довољно већ су пеналима избацили Копенхаген)

Прошле године Звезда је у првој утакмици квалификација за Лигу шампиона одиграла 0:0 у гостима.

(Тако је почело и овог лета и то против литванске Судуве која јој се и претходне сезоне нашла на путу ка елити)

Када бисмо закопали мало дубље, сигурно бисмо пронашли још неке подударности, али и ово је сасвим довољно да они сујеверни у редовима Звездиних навијача не морају да брину пред реванш последњег кола квалификација за Лигу шампиона против швајцарског Јанг бојса.

Довољно је само: 

"Нека се историја понови".

Управо то је црвено-белима пожелео некадашњи штопер Бојан Миладиновић, актер поменутих дуела са Јанг бојсом из 2004. године.

"Када смо их извукли на жребу, искрено сам пожелео да се историја понови. Прва утакмица се завршила на идентичан начин и некако све подсећа на прошли двомеч. Даће Бог да се сутра сви заједно радујемо новој победи и уласку у групну фазу Лиге шампиона", изјавио је Миладиновић за клупски сајт.

Владан Милојевић је навијачима поручио да "мирно спавају", али и оне који су то успели, вероватно овог уторка дрма еуфорија од тренутка када су отворили очи.

Лига шампиона, други пут заредом, је пред капијом "Маракане". Још само да играчи одраде свој посао како треба и пусте је унутра.

Имају изабраници Владана Милојевића позитивних 2:2 из Берна. Видећемо хоће ли им бити довољно...

"Желим им много среће. То је битан фактор у оваквим утакмицама. Важно је да буду концентрисани, храбри и одлучни. Сигуран сам да ћу сутра отићи са стадиона са осмехом на лицу јер ћу опет на 'Маракани' гледати најбоље екипе Европе. Ко зна, можда опет победимо новог првака Европе", прижељкује Миладиновић.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар